برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
رویترز اعلام کرد:قیمت نفت در بازارهای جهانی علی‌رغم وجود عوامل افزایشی نظیر کاهش ارزش دلار، به علت نشست بی‌نتیجه اوپک همچنان در محدوده منفی باقی ماند و بیشترین کاهش هفتگی در یک ماه و نیم اخیر را ثبت کرد.

خبرگزاری فارس: به نقل از رویترز، علی‌رغم اینکه آمارها نشان داد که تعداد دکل‌های نفتی آمریکا برای نخستین بار از ماه ژوئن کاهش یافته است اما قیمت نفت به علت نگرانی در مورد اینکه اوپک نتواند کاهش تولید برنامه ریزی شده خود را انجام دهد، به زیر 50 دلار کاهش یافت و بیشترین کاهش هفتگی در 6 هفته گذشته را ثبت کرد.


بیکر هیوز، بزرگ‌ترین شرکت خدمات نفتی در جهان اعلام کرد 2 دکل از تعداد دکل‌های فعال نفتی آمریکا کم شده است و به 17 هفته متوالی افزایشی تعداد دکل‌ها پایان داده است.


جیمز ویلیامز، اقتصاددان انرژی در لندن در این بار گفت اما توجه بازار همچنان به عدم توافق اوپک در نشست فنی روز جمعه معطوف ماند. «2 دکل آمار چشمگیری نیست.»


هر بشکه نفت برنت با 76 سنت کاهش 49.71 دلار فروخته شد. این نوع نفت تا 49.31 دلار نیز پایین آمد.


هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 1.02 دلار کاهش 48.70 دلار معامله شد. نفت خام آمریکا قیمت پایین 48.42 دلار را نیز تجربه کرد.


هر دو شاخص نفتی کاهش هفتگی 4 درصد را ثبت کردند که بیشترین میزان از نیمه سپتامبر بود.


همچنین از دیگر عوامل کاهش قیمت نفت، پیدا شدن ایمیل‌های جدید از هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها عنوان شده است. البته کاهش ارزش دلار مانع از کاهش بیشتر قیمت نفت شد و برخی از افت قیمتی را جبران کرد اما اختلافات در نشست اوپک در وین قیمت‌ها را همچنان پایین نگه داشت.


مقامات اوپک و همتایان غیراوپکی‌شان نظیر روسیه، مذاکرات 2 روزه‌ای را روز جمعه در وین برای محدود کردن تولید و مازاد عرضه جهانی آغاز کرده‌اند. به گفته منابع آگاه، تا دیروقت روز جمعه آنها نتوانسته بودند در مورد جزئیات برنامه کاهش تولید به توافق برسند. به گفته این منابع ایران و عراق با کاهش تولید مخالفت کردند.


فیل فلاین، تحلیلگر بازار در این‌باره گفت: «عراق و ایران در مورد رقم تولید بحث می‌کنند... احساس من این است که وضعیت اوپک آسان نخواهد بود.»


این کارتل نفتی در 30 نوامبر چگونگی کاهش تولید هر یک از اعضا را نهایی خواهند کرد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها