برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۸۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱
مسئولان و فرماندهان یمنی از شهادت دستکم 14 غیرنظامی در حملات هوایی عربستان به مناطق مسکونی در استان صعده و همچنین هلاکت بیش از 50 مزدور سعودی در حملات آنها به مواضع ارتش سعودی خبر داد.
فارس: «علی الصعده»، عضو شورای استانی صعده در شمال یمن  در این کشور از شهادت دستکم چهارده نفر و زخمی شدن ده ها نفر دیگر از جمله زنان و کودکان در حملات هوایی عربستان به محله های مسکونی استان صعده خبر داد.

وی با اشاره به حملات پیاپی عربستان به خانه ها، پل ها و ساختمان های اداری استان صعده گفت: عربستان با موشک های حامل مواد منفجره قوی مردم بی گناه را هدف می گیرد که تاکنون با کشته شدن بیش از یکصد و پنجاه دانش آموز مدارس در استان صعده همراه بوده است.

عربستان در 12 نوبت به روی صعده بمب ریخت

الصعده گفت: هواپیماهای سعودی در پنج نوبت صحرای مرزی البقع را بمباران کرد تا زمینه پیشروی مزدوران سعودی را فراهم کند که این تلاش مجدد عربستان نیز با وارد شدن تلفات سنگین انسانی و تجهیزاتی به صفوف مزدورانش ناکام ماند.

عضو شورای استانی صعده گفت: هواپیماهای سعودی مناطق آل الزماح در شهر باقم، منطقه‌ای مسکونی در منطقه آل الشیخ و منطقه طخیه را سه بار بمباران کرد.

شهر شدا و منطقه ملاحیط در پیرامون الظاهر نیز در چهار نوبت بمباران شد

حملات بی وقفه موشکی و توپخانه‌ای عربستان به این مناطق با خسارات مالی سنگین به خانه‌ها و مزارع کشاورزی مردم و زیرساخت‌ها و املاک عمومی و خصوصی همراه بوده است.

این در حالی است که چهار روز پیش نیز در ادامه حملات هوایی عربستان به استان صعده که با استفاده از بمب‌های خوشه‌ای ممنوعه انجام شد شش شهروند سعودی کشته و زخمی شدند.

هلاکت بیش از پنجاه مزدور سعودی در تعز

حسین الحوثی، یک رهبر کمیته های انقلابی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا اظهار داشت: نیروهای یمنی پایگاه‌های تروریست‌ها در استان تعز را با موشک‌های کاتیوشا هدف گرفته و بیش از پنجاه مزدور تروریست را از پا درآوردند.

وی افزود: از صبح دیروز چهارشنبه درگیری‌های سنگینی بین نیروهای یمنی و شبه نظامیان تروریست در محله‌های غربی شهر تعز صورت گرفت که با حمله شبه نظامیان تروریست به مواضع کمیته‌های انقلابی آغاز و سپس به درگیری منجر شد.

فرمانده یمنی تاکید کرد: نیروهای یمنی با پشتیبانی ارتش و قبایل  شبه نظامیان تروریست را هدف گرفته و بیش از پنجاه مزدور را به هلاکت رساندند تا در نهایت تروریست‌ها موفق به پیشروی به سوی نیروهایی یمنی نشوند.

الحوثی گفت: هواپیماهای سعودی همچنان نیروهای یمنی و شهروندان را هدف می گیرند و حمله به مراکز درمانی موجب تشدید وخامت اوضاع سلامت و بهداشت در این استان شده و ما از نهادهای بهداشتی می‌خواهیم با ورود به این استان مراکز درمان را بازسازی و آماده ارائه خدمات به شهروندان کننند.

تجمع اعتراضی بیماران کلیوی یمن در مقابل مقر سازمان ملل

از  سوی دیگر ده‌ها از بیماران کلیوی با برپایی تجمع اعتراضی مقابل ساختمان سازمان ملل در صنعا خواستار مداخله و حمایت از بیماران کلیوی در این کشور شدند.

معترضان از نهادهای بین المللی ذیربط سازمان ملل خواستند برای نجات جان بیش از یک هزار و هفتصد بیمار کلیوی هر چه سریع تر وارد شده و داروهای تحریمی آنها در همه استان ها را تامین کنند.

معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار تامین داروهای لازم بیماران کلیوی و حمایت از مراکز دولتی شدند که به دلیل نداشتن دارو از ارائه خدمات به بیماران معذورند و در شرایط دشوار ادامه جنگ و محاصره سعودی‌ها علیه یمن بیماران قادر به تامین هزینه سنگین خرید آزاد دارو در بازار سیاه نیستند.

کشورهای عضو ائتلاف طوفان قاطعیت به فرماندهی عربستان از هجده ماه پیش با محاصره دریایی، زمینی و هوایی یمن مانع ورود دارو و احتیاجات پزشکی به این کشور می‌شوند.

موشک‌های صرخه 3 و توپخانه یمن ارتش سعودی در جیزان را هدف گرفت

در همین حال یگان موشکی و توپخانه‌ای یمن چندین سایت نظامی سعودی‌ها در جیزان را هدف گرفت.

یک منبع نظامی یمن گفت: یگان موشکی یمن 2 فروند موشک صرخه 3 به پادگان های المعزاب و المجنه در جیزان شلیک کرد.

یگان موشکی و توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع ارتش سعودی در جبل الدخان را هدف گرفتند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: