برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۶
اجلاس سالانه رادیو تلویزیون‌های آسیا - اقیانوسیه (ABU) جایزه بین‌المللی «مهندس سبز رسانه» را به سازمان صداوسیما اهدا کرد.
اجلاس سالانه رادیو تلویزیون‌های آسیا - اقیانوسیه(ABU) جایزه بین‌المللی سالانه «Green Broadcast Engineering» را به سازمان صداوسیما به عنوان سازمان برتر اتحادیه در اجرای طرح‌های فنی که منجر به کاهش مصرف انرژی و مهندسی سبز رسانه می‌شود، اختصاص داد.

در سال 2016 سازمان صداوسیما به علت فعالیت‌های گسترده فنی در حوزه معاونت فنی سازمان و اجرای طرح های توسعه‌ای در موضوع "گذر از فناوری آنالوگ به دیجیتال" در تمام مراحل مختلف تخصصی زنجیره پخش تلویزیونی و در مراحل تولید فنی، استودیوها، آرشیو و توسعه فرستنده‌های دیجیتال، به عنوان سازمان برتر از نگاه اتحادیه ABU شناخته شد و در مراسمی در افتتاحیه اجلاس کمیته فنی اتحادیه، این جایزه به نماینده سازمان صداوسیما آقای دکتر ناصری طاهری اهدا شد. دیجیتال، به عنوان سازمان برتر از نگاه اتحادیه ABU شناخته شد و در مراسمی در افتتاحیه اجلاس کمیته فنی اتحادیه، این جایزه به نماینده سازمان صداوسیما آقای دکتر ناصری طاهری اهدا شد.

سازمان صداوسیما با اجرای طرح‌های تخصصی در حوزه معاونت فنی و برنامه‌ریزی برای استفاده از فناوری‌های­جدیددرگسترش پخش­تلویزیونی دیجیتال درحال ­حاضر، سازمان پیشرو در منطقه خاورمیانه است و اولین سازمان رسانه‌ای در این منطقه به شمار می‌آید که زمینه‌سازی برای قطع سیستم‌های پخش آنالوگ و اجرای فرایند کاهش مصرف انرژی و مهندسی سبز رسانه را فراهم آورده است.

اقدامات و فعالیت‌های مهندسی حوزه معاونت فنی که منجر به انتخاب این سازمان به عنوان سازمان برتر در توسعه مهندسی سبز رسانه شده، عبارتند از :

- صداوسیما به عنوان سازمان پیشرو در خاورمیانه در توسعه ایستگاه‌های تلویزیونی دیجیتال بوده و پوشش وسیعی در مراکز استان و شهرهای پرجمعیت ایجاد کرده است.

- صداوسیما طرح بزرگی را برای توسعه پخش تلویزیونی از طریق اینترنت موسوم به IPTV شروع کرده و سرویس‌های گسترده‌ای را به جز پخش سنتی رادیو تلویزیونی در اختیار بینندگان تلویزیونی قرار می‌دهد.

- توسعه شبکه پخش با کیفیت HD و تبدیل سیستم‌های استودیویی و تولید برنامه به دیجیتال که منجر به کاهش مصرف انرژی و ارائه سرویس‌های بهبود یافته با کیفیت برتر می‌شود.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی