برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۷۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۳
مرجع تقلید شیعیان با طرح اینکه آیا نمی‌شود ایران یک اینترنت مستقل داشته باشد؟ گفت: دانشمندان در مسئله ارتباطات فکری به حال وضعیت اینترنت کشور کرده و اینترنت مستقلی داشته باشیم چرا وزیر ارتباطات اقدامی در این رابطه انجام نمی‌دهد؟
آیت الله جعفر سبحانی عصر امروز در دیدار با سردار جلالی رئیس پدافند غیر عامل کشور با اشاره به آسیب‌های استفاده از اینترنت اظهار داشت: ورود اینترنت در ابتدا به عنوان آب زلال برای جامعه تبلیغ شد و به عنوان ابزار ارتباطات مطرح شد اما در حال حاضر شاهد تهدیدات جدی از جانب آن برای اقشار مختلف جامعه هستیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به تهدیدات اینترنت و فضای مجازی افزود: دشمن از طریق نظامی نتوانست کشور را از بین ببرد و درحال حاضر از طریق فرهنگی به دنبال ایجاد فساد در جامعه است.

آیت الله سبحانی بیان کرد: در حال حاضر وسایل ابتذال در اختیار جوانان قرار گرفته است و این در حالی است که جوانان دوران جوانی را سپری می‌کنند و اگر این لوازم در اختیار آن‌ها قرار بگیرد به فساد کشیده می‌شوند.

وی با بیان اینکه آیا نمی‌شود ایران یک اینترنت مستقل داشته باشد، گفت: دانشمندان در مسئله ارتباطات فکری به حال وضعیت اینترنت کشور کرده و اینترنت مستقلی داشته باشیم چرا وزیر ارتباطات اقدامی در این رابطه انجام نمی‌دهد؟

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه دشمنان عقاید و افکار ما را بمباران می‌کنند و این مسئله سبب پاشیده شدن خانواده‌ها می‌شود، گفت: دشمن هر لحظه می‌تواند افکار وعقاید ما را تغییر دهد گاهی برخی می‌گویند در مقابل افکار و آراء نادرست می‌توان چیزهای خوبی در اینترنت قرار داد اما فاسد بر صالح غالب است و به دلیل قوی بودن غرایز، فساد بر جنبه‌های مثبت آن غلبه کند.

آیت الله سبحانی گفت: باید وابستگی خود را در استفاده از اینترنت از بین ببریم، در اکثر مسائل مانند موشک‌سازی استقلال پیدا کرده‌ایم در نتیجه باید در این زمینه نیز استقلال پیدا کنیم.

وی بیان کرد: همه باید همیشه برای نظام دعا کنند تا نظام اسلامی روز به روز پیشرفت کنند چرا که پای این نظام خون پاک ریخته شده است و نباید این خون‌ها از بین برود.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: