برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۷۵۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۹
دولت کویت اعلام کرد بر اساس توافق مشترک با دولت ایتالیا چند فروند جنگنده 'یورو فایتر' از این کشور اروپایی خریداری خواهد کرد.
دولت کویت اعلام کرد بر اساس توافق مشترک با دولت ایتالیا چند فروند جنگنده 'یورو فایتر' از این کشور اروپایی خریداری خواهد کرد.
 
دولت کویت که در مقایسه با شرکای خود در حوزه جنوبی خلیج فارس هزینه های کمتری را در زمینه خرید سلاح انجام می دهد طی ماههای اخیر روندی شتابان در این زمینه آغاز کرده و پس از قراردادهای تسلیحاتی با آمریکا و فرانسه، این بار با ایتالیا همکاری خواهد کرد . بر این اساس قرار است سری اول جنگنده های یورو فایتر سال 2020 به کویت تحویل داده شود.
 
کویت همچنین فصل تازه ای از همکاریهای نظامی را با اوکراین را کلید زده و هیأتی عالی رتبه از ستاد کل نیروهای مسلح کویت از کیف بازدید و راههای توسعه همکاریهای مشترک را مورد بررسی قرار داد .

بنابر اعلام سفیر ایتالیا در کویت نیروی هوایی ایتالیا دوره های نظامی را نیز برای خلبانان کویتی برگزار می کند و در حال حاضر 97 خلبان کویتی این دوره ها را پشت سر می گذرانند.
در راستای همکاری با کشورهای اروپایی فرانسه نیز برای فروش 30 فروند بالگرد نظامی به کویت، قراردادی را به ارزش بیش از یک میلیارد یورو به امضا رساند.

قرارداد فروش بالگردهای کاراکال به کویت بخشی از بسته قراردادهای 2/5 میلیارد یورویی است که دو کشور در اکتبر 2015 بر سر آن به توافق دست یافتند. این بسته همچنین شامل خرید خودروهای زرهی سبک فرانسوی و همچنین تعمیر و نگهداری شناورهای گشت زنی کویت است.
منبع: ایرنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها