برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۷۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۹
فیلم جمشید محمودی «چند متر مکعب عشق» جایزه اصلی هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم «دیدار» تاجیکستان را دریافت کرد.
فیلم جمشید محمودی «چند متر مکعب عشق» جایزه اصلی هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم «دیدار» تاجیکستان را دریافت کرد.

طبق گزارش رسیده، جایزه اصلی این فستیوال تندیس، لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی است که به فیلم «چند متر مکعب عشق» تعلق گرفت.

در مجموع، بیش از ۸۰ فیلم بلند و کوتاه داستانی در جشنواره «دیدار» به نمایش درآمد.
 
جایزه تاجیکی ها به برادران محمودی رسید

سینماگران و مهمانانی از ۱۳ کشور از جمله روسیه، هند، افغانستان، سوئیس، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، آلمان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و استونی، در این جشنواره حضور خواهند داشت.

داوران این جشنواره که از تاریخ ١٦ الی ٢٠اکتبر (25 تا 29 اکتبر) در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار شد، رضا کیانیان به همراه لاتیکا پادگونکار، نویسنده و تدوینگر هندی و نظام قاسم شاعر تاجیک بودند.

در چارچوب این جشنواره نمایش فیلم تحت عنوان بخش «گفت‌وگوی تمدن غرب و شرق» و «سینمای کشورهای فارسی‌ زبان افغانستان، ایران و تاجیکستان» در نظر گرفته شد.

به گفته مسئولان، در برنامه سینمای فارسی زبانها "به آثار سینماگران جوان و نوکار توجه خاص" شده است. همچنین، در روزهای برگزاری جشنواره "دیدار" آثاری از سینمای مغولستان هم به تماشاچیان معرفی شد.
جایزه‌ی جشنواره دیدار تاجیکستان، دومین جایزه بین‌المللی برادران محمودی طی یک هفته اخیر است و چهار روز پیش نوید محمودی تقدیر ویژه هیات داوران فستیوال بوسان را برای فیلم «رفتن» دریافت کرد.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: