برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۷۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸
ذبیر شورای عالی امنیت ملی بر ادامه حمایت ایران از ملت‌های مظلوم تأکید کرد و گفت: تولیدکنندگان نیروهای تکفیری به همراه حامیان فرامنطقه‌ای آنان در استفاده از کارت گروه‌های تروریستی برای تخریب ظرفیت‌های جبهه مقاومت شکست خورده‌اند.

خبرگزاری فارس: علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته‌اند و از این روحامیان آنها با ترفندهای سیاسی به دنبال تاخیر در روند شکست آنها برآمده‌اند.
 

وی با اشاره به برخی اظهارنظرهای مقامات آمریکایی در خصوص نقش احتمالی ایران در حمله موشکی به ناوهای آمریکایی در دریای سرخ تاکید کرد: متحدان آمریکا در یمن با شکست‌های پی در پی، توسط ملت یمن تحقیر شده‌اند و انتساب این شکست‌ها به ایران برای فرافکنی و فرار از بار سنگین مسئولیت ناشی از جنایت‌های جنگی است.


دریابان شمخانی افزود: ایران به طور قطع مسیر حمایت از مردم و ملت‌های مظلوم منطقه را ادامه داده و در صورت حمایت مستقیم از دولت‌ها و ملت‌های تحت ستم واهمه‌ای از بیان آن ندارد.

 

وی با اشاره به حمایت‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های مقاومت فلسطینی طی سال‌های گذشته تصریح کرد: این روند که از سوی عالی‌ترین مقام کشور نیز به صراحت بیان شده، به منظور دفاع از مردم مظلوم فلسطین و افزایش توان دفاع در برابر حملات رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت.
 

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با رد برخی اتهامات واهی علیه کشورمان که با رویکرد فرار به جلو از سوی دشمنان جمهوری اسلامی مطرح می‌شود، گفت: ارتقاء مستمر آمادگی‌های ملی برای مقابله با توطئه‌هایی که با هدف تضعیف پایه‌های اقتدار کشور در جریان است، راهبرد غیر قابل تغییر جمهوری اسلامی است.
 

علی شمخانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سلسله عملیات موفقیت‌آمیز در حلب و موصل توسط ارتش‌های سوریه و عراق گفت: داعش در درون خود و علیه رئیس خودخوانده‌اش ابراهیم البدری (موسوم به ابوبکر البغدادی) دچار انشعاب شده و ضمن آن بین داعش و دیگر گروه‌های تکفیری تروریستی نیز اختلافات گسترده‌ای وجود دارد که ناشی از فرصت‌طلبی، جاه‌طلبی و بدعت گرایی سران آنهاست.
 

وی افزود: بحران هویتی و تشکیلاتی تروریست‌ها در کنار قابلیت‌های عملیاتی نیروهای مسلح عراق و سوریه که در پاکسازی موصل و شمال سوریه متبلور شده، مجدداً واقعیت‌های قدرت در معادلات امنیتی منطقه را به نمایش می‌گذارد.
 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تولیدکنندگان نیروهای تکفیری به همراه حامیان فرامنطقه‌ای آنان در استفاده از کارت گروه‌های تروریستی برای تخریب ظرفیت‌های جبهه مقاومت شکست خورده‌اند، تاکید کرد: حامیان تروریست‌ها پس از افشاء نقشه‌های تکراری‌شان به دنبال راهکارهای جدیدی برای ایجاد تغییر در روند شکست‌های مکرر خود هستند که هوشیاری دولت‌ها و ملت‌های منطقه برای مقابله با آن ضروری است.
 

وی در پایان عنوان کرد: فرجام این مسیر پیروزی جریان مقاومت و غلبه مردم مقاوم یمن، عراق و سوریه و شکست جریان تروریسم وارداتی و حامیان منطقه‌ای آنان خواهد بود.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: