برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۹
احسان تقدسی
به گزارش هشت صبح، استعفا به نوعی طلب عفو برای اشتباهات مدیران است. اگر خبر استعفای سه وزیر ورزش، آموزش و پرورش و برکناری(یا استعفای) علی جنتی راست باشد، باید اشکال کار را در جای دیگری جستجو کرد.

وزیر که استعفا می‌دهد به هر دلیلی فضا را برای ادامه فعالیت مناسب ندیده است.استعفا لزوما برآمده از فشار طیف‌های بیرون دولت نیست؛ بلکه در بسیاری موارد ناشی از فراهم نبودن امکان ادامه کار به دلیل کارشکنی‌های داخلی دولتهاست.

لااقل درباره دولت آقای روحانی و وزرای نامبرده، قطعا فشار مخالفان تاثیری در تصمیم درباره استعفا یا عزل وزرا نداشته است؛ که اگر غیر از این بود قطعا وزرای اقتصاد و خارجه اولویت بیشتری داشتند.

من نقش دخالت‌های درون دولت را در این جابجایی‌ها موثرتر می‌دانم. اگر خاطرتان باشد، چندی پیش از نقش یک برادر در عزل و نصب‌های بانک ملت پرده‌برداری شد و بعد هم خبرهایی از فشار همین برادر بر یکی از وزرا برای انتصاب افراد مدنظر این برادر در شرکتهای سودده و مقاومت وزیر مربوطه و بحث داغ این دو با هم منتشر شد.

روایتی از رفتار امیرکبیر درباره سفارش خاله یا مادر شاه وقت برای گماشتن چند نفر در مناصب دولتی هست که گفته بود اداره مملکت با سفارش عمه و خاله نمی‌شود.

در چند روز آینده تلاش می‌شود برکناری یا استعفای هر که از دولت برود به گردن منتقدان دولت انداخته  شود.بشنوید و باور نکنید.

در بخشي از استعفاي علي جنتي آمده: این وزارت از آغاز کار تاکنون بیش از سایر دستگاه‌های اجرایی مورد هجوم بوده و عموم فعالیت‌های آن در فضای آلوده به دروغ پراکنی، افترا و اتهامات ناروا مورد تخریب قرار گرفته است....

١- اي كاش علي آقاي جنتي كمي از شجاعت و ديانت پدر خود در بيان حقيقت را به ارث برده بود.
٢-اگر فشارها دليل استعفاي آقاي جنتي باشد بايد گفت دهها برابر اين انتقادات از آقاي دكتر ظريف شد. دليل استعفاي آقاي جنتي كنسرت و آزادي خواهي وي قطعا نيست.
٣-علي جنتي همچنان كه از متن استعفايش مشخص است تلاش مي كند تا خود را قرباني آزادي خواهي و هنر دوستي اش جلوه دهد. وي نماد ناكارامدي عملكرد و سوءمديريت دولت در حوزه فرهنگ است.
٤- بي انصافي است آن روز كه قرار بر قبولي ميز وزارت باشد طوري سخن بگوييم و آن روز كه به هر دليل قرار بر ترك ميز رياست باشد طور ديگر.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها