برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵
هافبک سابق تیم فوتبال استقلال گفت: افتخاری تازه به استقلال آمده و مجبور است از این تیم تعریف کند چون در غیر این صورت منصوریان ناراحت می‌شود.
فارس: محمدرضا شکورزاده پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص عملکرد تیم استقلال طی هفته‌های اخیر و به خصوص در دیدار با سیاه‌جامگان مشهد، گفت: من بازی‌های استقلال را کامل می‌بینم و همه چیز را رصد می‌کنم. استقلال در بازی آخر بهتر عمل کرد، ولی قبول کنید که این تیم در حد نام استقلال بازی نمی‌کند.

وی افزود: من مطمئن‌ام کادر فنی ایرادات را می‌بیند و نمی‌تواند روی آن سرپوش بگذارد، چون استقلال باید طوری فوتبال بازی کند که قبل از بازی دو گل از تیم‌های حریف جلو باشد،درست مثل قدیم و حتی همین چند سال پیش که زیاد هم از آن نگذشته اما این چیزی که ما می‌بینیم در حد تیم استقلال بزرگ نیست، الان تیم های آخر جدولی طوری جلوی استقلال عرض اندام می‌کنند که وسط بازی می ترسیم. درست است که تغییرات زیادی در استقلال صورت گرفته و این تیم جوان شده،‌ مدیریت و کادر فنی استقلال باید می‌دانستند جوانانی را به خدمت بگیرند که در حد بازیکنان باتجربه عمل کنند، یعنی آبدیده باشند و مستعد. متأسفانه این تیم خوب بسته نشده و در خیلی از قسمت‌های زمین دچار مشکل است.

هافبک سابق استقلال با تأکید بر اینکه نقاط ضعف این تیم در ادامه راه مشکل‌ساز خواهد شد، گفت: اگر از هوادار واقعی استقلال و آنها که سال‌هاست فوتبال را دنبال می‌کنند، سوال کنید این تیم در حد نام استقلال بازی می‌کند، مطمئن باشید آنها پاسخ منفی می‌دهند. سبک فوتبال استقلال از قدیم سرعتی و روی زمین و به خصوص در ارسال از جناحین بود و با وجود اینکه امکانات کافی وجود نداشت، اما کیفیت خوبی از تیم استقلال شاهد بودیم، اما بازی که الان ما از استقلال می‌بینیم نشان می‌دهد این تیم خوب تمرین نمی‌کند، چون آن چیزی که در میدان مسابقه نمایان می‌شود، عیانگر تمرینات است.

وی تأکید کرد: ناهماهنگی بسیار زیادی در مدافعان دیده می‌شود به شکلی که در همین بازی گذشته چندین و چند بار نزدیک بود دروازه استقلال به خاطر این ناهماهنگی باز شود،اصلاً چرا باید این همه در خط دفاع تغییرات وجود داشته باشد، دو بازیکن خارجی در آنجا بازی می‌کنند که مطمئناً ما بهتر از آنها را داریم و می‌بینید که در تیم ملی‌مان هم چندین و چند بازیکن دفاع وسط طی این سال‌ها کمک کردند.

شکورزاده نفر دوم ایستاده از چپ

شکورزاده با تأکید بر اینکه نزدیک به 10سال با پیراهن استقلال در میادین مختلف به میدان رفته است، گفت: شاید اگر خود کادر فنی از بیرون بازی را تماشا کند،به دلش ننشیند و ایرادات زیادی از سبک فوتبال استقلال بگیرد. اصلا خود آقایان بگویند این بازی دلنشین خودشان هست؟

وی در خصوص اینکه سیدرضا افتخاری مدعی شده استقلال در برخی تاکتیک‌ها بی‌شباهت به بارسلونا نیست، گفت: افتخاری تازه به استقلال آمده و نمی‌تواند واقعیت‌های داخل زمین را بگوید. اگر او اشکالات را بگوید منصوریان و کادر فنی ناراحت می‌شوند و او مجبور است از تیمش دفاع کند، چون یکی از اصول مدیریت دفاع کردن است اما نه این شکل که بگوییم استقلال شبیه بارسلونا است. خود افتخاری می‌داند این فوتبال دلنشین نیست و تیمی که مقابل سیاه‌جامگان بازی کرد، در خط هافبک‌اش حمایت‌های کافی صورت نمی‌گرفت و در خط حمله خلاقیت خاصی از خودش نشان نمی‌دهد. من نمی‌خواهم زیاد باز صحبت کنم، چون ممکن است دوستان ناراحت بشوند، اما به این نتیجه رسیده‌ام در این فوتبال خیلی‌ها دوست ندارند فوتبالی‌ها نزدیک تیم شوند.

هافبک سابق استقلال تأکید کرد: استقلال با وجود آنکه سال‌ها برایش بازی کردم و همین حالا برای تیم پیشکسوتانش بازی می‌کنم، برایم غریبه است. من جوانی‌ام را در این تیم گذاشته‌ام، ولی خیلی‌ها مثل من پشت خط هستند و حتی در آکادمی استقلال جایی برایمان وجود ندارد. متأسفانه این روزها فقط مدیران عوض می‌شوند و هیچ چیز تغییر نمی‌کند.

شکورزاده در خصوص اینکه منصوریان از پیشکسوتان استقلال گلایه‌مند است، گفت: از قول من بنویسید تنها کسانی که دلشان برای منصوریان می‌سوزد، پیشکسوتان هستند. هوادار اگر ببیند تیم خوب بازی نمی‌کند و نتیجه نمی‌گیرد، به بزرگ‌تر از او هم رحم نمی‌کنند، اما منی که فوتبال بازی کرده‌ام دلم می‌سوزد و می‌دانم که منصوریان خودش در مستطیل سبز عرق ریخته و زمان می‌برد تا به تجربه ما برسد. من شخصاً منصوریان را دوست دارم، ولی او توصیه برادرانه من را بپذیرد که استقلال باید در حد نامش فوتبال بازی کند. این را مردم هم می‌دانند که استقلال دلنشین بازی نمی‌کند و هر کسی به جای منصوریان بود، تا به حال آن‌قدر به مدیرعامل فشار آورده بودند که او را عوض کند. اینها سختی‌های مربی‌گری است که منصوریان باید آنها را بپذیرد، ولی به نظرم کادر فنی استقلال، کادر بزرگی نیست و او باید در برخی از تفکراتش تغییر ایجاد کند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: