برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۶
همزمان با طرح ادعاهای رسمی و غیررسمی واشنگتن مبنی بر حمله هکری از روسیه با هدف تاثیر گذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، معاون رئیس جمهوری این کشور دستور آغاز جنگ سایبری ضد روسی را داد.
جو بایدن اعلام کرد که آمریکا به حمله های سایبری علیه این کشور که روسیه پشت آن قرار دارد، موثرترین پاسخ را می دهد.

بنا به اعلام روز شنبه رسانه های روسی، وی گفته است که آمریکا به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در این زمینه پیام صریح می دهد که از آن (حمله هکری) اطلاع دارد و واشنگتن هم در زمان مناسب به این اقدام ها پاسخ مناسب خواهد داد.

همزمان روزنامه کامرسانت نوشته است: سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در حال تدارک انجام حمله های سایبری به روسیه است و اعلام شده که در پاسخ به اقدام های این کشور انجام خواهد گرفت.

اعلام صریح بایدن برای اقدام سایبری علیه روسیه، پس از آن صورت گرفت که حزب دموکرات چندی پیش شاهد انتشار ایمیل های گسترده صندوق هیلاری کلینتون نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. از نگاه مخالفان، اطلاعات انتشار یافته در برگیرنده جزئیات ناکارآمدی وی در زمان مسئولیت وزارت خارجه دولت اول باراک اوباما به ویژه در لیبی است. 


مقام های مختلفی از جمله رئیس جمهوری و همچنین هیلاری کلینتون نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بارها ادعا کرده اند که هکرها از روسیه در عملیات بزرگ حمله سایبری به صندوق پیام های الکترونی این حزب شرکت کرده و اسناد را منتشر کرده اند.


این اتهام بارها از سوی روسیه رد و بی ارزش اعلام شده است، ولی مقام های آمریکایی و کلینتون نامزد هم حزبی اوباما مسکو را متهم می کنند که با هدف تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر و تقویت دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه تلاش می کند.

روسیه نیز این ادعاها را رد و اعلام کرده است، این کشور حامی هیچ نامزدی نیست و با هر یک از نامزدها که به کاخ سفید راه یابد همکاری می کند.
منبع: ایرنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی