برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳
منابع ایتالیایی به نقل از ارتش این کشور می‌گویند، آمریکا به شکل گسترده‌ای حملات هوایی خود علیه مواضع تروریست‌های داعش در شهر سرت لیبی را افزایش داده است.
خبرگزاری ایسنا: به نوشته روزنامه ایتالیایی "لا ریپوبلیکا" نیروهای آمریکایی نه تنها حملات بلکه دقت اجرای آن علیه مواضع داعش را نیز افزایش داده‌اند.  این حملات  با استفاده از جنگنده و پهپاد از پایگاه یک هوایی در سیسیل ایتالیا و پایگاه‌های دیگری صورت می‌گیرد.

این روزنامه نوشت، بعد از تعیین اهداف بر اساس اهمیت توسط آمریکا، نوعی رکود در عمل به وجود آمد اما هم اکنون میزان حملات بسیار افزایش یافته و جنگنده ها و بالگردهای آمریکایی به گروه‌های کوچک تروریست‌ها نیز حمله می‌کنند.

شهر سرت آخرین منطقه و اصلی ترین پایگاه گروه تروریستی داعش در لیبی به شمار می‌رود که هم اکنون حضور خود را به نقطه کوچکی از این شهر ساحلی به نام منطقه شماره 3 منحصر کرده است به طوریکه نزدیک به 170 إلی 200 فرد مسلح در آنجا حضور دارند.

گروه تروریستی داعش در سال 2015 کنترل شهر سرت را به دست گرفت و حضور خود را در آن گسترش داد تا اینکه توانست مساحتی را به طول 200 کیلومتر در ساحل شمالی لیبی را تحت تصرف خود در آورد.

روز یکشنبه آمریکا دستکم 9 حمله هوایی به این شهر صورت داده که دو تروریست در جریان آن کشته شدند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: