برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۷
در پی دستیابی به آخرین نتایج پروژه پرنده نگری دریاچه شهدای خلیج فارس در شهریورماه 95 مولایی شهردار منطقه 22 از ثبت پنج گونه جدید در دریاچه شهدای خلیج فارس و دو گونه جدید برای کلان شهر تهران خبر داد.
شهرنوشت: مولایی شهردار منطقه در این باره گفت: طی پایش های صورت گرفته توسط کارشناسان پروژه پرنده نگری دریاچه شهدای خلیج فارس پنج گونه جدید به لیست پرندگان دریاچه شهدای خلیج فارس افزوده شد. دمجنبانک زرد، زردپره سرسیاه، زردپره سرزیتونی ، دارکوب راه راه (قهوه ای) و سسک تالابی بزرگ گونه های جدید مشاهده شده در حاشیه دریاچه طی ماه های گذشته بود که به لیست پرندگان دریاچه افزوده شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، وی افزود:دو گونه دمجنبانک زرد و سسک تالابی بزرگ، هرچند در گذشته نیز خبرهایی از حضور احتمالی آنها در شهر تهران وجود داشت، اما گزارشات غالبا به صدا و یا مشاهده لحظه ای و غیر مصور این گونه ها مربوط می شده است. با عکاسی و ثبت این دوگونه طی پایش های انجام شده توسط کارشناسان گروه پرنده شناسی ، این دوگونه به لیست قطعی پرندگان کلان شهر تهران افزوده شدند تا شمار پرندگان شهر تهران را به بیش از 205 گونه برساند.

مولایی با بیان این مطلب که تا به امروز 205 نوع گونه پرنده در دریاچه شهدای خلیج فارس مشاهده شده است خاطرنشان کرد: باید به این نکته نیز اشاره کردکه با توجه به نزدیک شدن زمان بالاتربن حجم مهاجرت پرندگان، این مشاهدات چندان هم دور از ذهن نبوده و کارشناسان با ورود به زمان مهاجرت پرندگان در انتظار چنین مشاهداتی بوده اند. همچنین انتظار میرود طی چند هفته آینده نیز درکنار حضور مهاجران معمول زمستانه، دیگر مهاجران عبوری که تنها زمان کوتاهی میهمان شهر تهران هستند نیز مشاهده و ثبت شوند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی