برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۴
اپل چند وقتی است که با شرکت VirnetX درگیر مشکلات حقوقی شده است. شرکت VirnetX ادعا کرده بود که سیستم ارتباطات نرم‌افزار FaceTime از ایده‌های ثبت شده‌ی این شرکت استفاده می‌کند تا بتواند ارتباطاتی امن برقرار کند.
اپل چند وقتی است که با شرکت VirnetX درگیر مشکلات حقوقی شده است. شرکت VirnetX ادعا کرده بود که سیستم ارتباطات نرم‌افزار FaceTime از ایده‌های ثبت شده‌ی این شرکت استفاده می‌کند تا بتواند ارتباطاتی امن برقرار کند. یکی از قضات ایالات متحده، اپل را در این قضیه‌ی حقوقی مقصر دانسته است. طبق حکم داداگاه، اپل باید ۳۰۲٫۴ میلیون دلار غرامت به VirnetX پرداخت کند.

 اپل از پرداخت غرامت ۳۰۰ میلیون دلاری قسر در نرفت

شرکت VirnetX در سال ۲۰۱۰ اپل را به دادگاه کشانده و ادعا کرده بود که چهار ایده‌ی ثبت شده‌ی آن‌ها، در نرم‌افزار FaceTime استفاده شده‌اند. در حالی که در آن سال، اپل به پرداخت ۳۶۸٫۲ میلیون دلار جریمه محکوم شده بود، دادگاه استیناف ایالات متحده، شکایت VirnetX و حکم را رد کرده بود.

دادگاه دیگری در اوایل سال جاری میلادی برگزار شد و در آن، اپل مجبور به پرداخت ۶۲۵٫۵ میلیون دلار شد، اما یک قاضی این حکم را هم رد کرد.

شرکت VirnetX طبق حکم جدید، باید از اپل ۳۰۲٫۴ میلیون دلار دریافت کند. این حکم به دادگاه استیناف ایالات متحده فرستاده شده و منتظر تایید این سازمان قضایی است.منبع: دیجی کالا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی