برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۳۳۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۸
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، نخستین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری نشان داد که کاندیدای جمهوری‌خواه از آمادگی لازم برای رهبری این کشور برخوردار نیست.
ایسنا: باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در یک برنامه رادیویی با اشاره به مناظره اخیر هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات و دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو در این کشور اظهار کرد، ترامپ آمادگی لازم را برای هدایت کشور ندارد.

در همین حال، جو بایدن، معاون اول رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: ترامپ در نخستین مناظره خود نشان داد که درباره مسائل کلیدی در سیاست خارجی هیچ‌ چیزی نمی‌داند و سیاست‌های نادرستی را اشاعه می‌دهد.

بایدن همچنین تصریح کرد: مناظره اخیر میان ترامپ و کلینتون انتخاب میان این دو را برای رأی‌دهندگان آمریکایی در این خصوص که چه کسی برای تصدی سمت ریاست‌جمهوری مناسب‌تر است، مشخص‌تر کرد.

معاون اول رئیس‌جمهوری آمریکا اظهار کرد: ترامپ به طرز دردناکی درباره سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا بی‌اطلاع است و رویکردهای سیاسی وی برای کشور مفید نخواهد بود.

از سوی دیگر جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد، اوباما بر این باور است که عملکرد کلینتون در مناظره اخیر در مقابل ترامپ بسیار قوی‌تر بوده است.

این سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت، کلینتون درباره پیشرفت اقتصادی آمریکا موارد بسیار مهمی مطرح کرد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: