برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۱۱۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵
فدراسیون کشتی بالاخره در یک اقدام سنجیده دست به خانه‌تکانی اساسی زد و هدایت تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد بزرگسالان را به علی اشکانی و محمد طلایی سپرد تا قهرمانان دیروز، هدایت تیم‌های ملی بزرگسالان را برعهده بگیرند.
روزنامه ایران: فدراسیون کشتی بالاخره  در یک اقدام سنجیده دست به خانه‌تکانی  اساسی زد و هدایت تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد بزرگسالان را به علی اشکانی و محمد طلایی سپرد تا قهرمانان دیروز، هدایت تیم‌های ملی بزرگسالان را برعهده بگیرند.
 
پس از اینکه محمد بنا اعلام کرد که دورانش تمام شده و دیگر قصد مربیگری ندارد، بازار حواشی در مورد اینکه سرانجام کدام فرد هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را برعهده می‌گیرد داغ بود تا اینکه روز دوشنبه شورای فنی در جلسه خود تصمیم گرفت هدایت این تیم را به علی اشکانی  بسپارد.
 
نگاهی به کارنامه اشکانی چه در دوران قهرمانی و چه در 3 سال هدایت تیم ملی نوجوانان نشان می‌دهد او نه تنها تجربه کمی ندارد بلکه با داشتن نیروی جوانی و تعامل بسیار خوب، در کنار تحصیلات آکادمیک و کسب افتخارآفرینی‌های مختلف در هر دو کسوت کشتی‌گیری و مربیگری گزینه خوبی برای به‌دست گرفتن این سمت بوده است. اشکانی در عرصه مربیگری با کسب عنوان قهرمانی در مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان جهان پس از ۲۰ سال و برای دومین مرتبه در تاریخ که چند روز پیش در گرجستان به دست آمد نیز کارنامه‌ای درخشان از خود برجای گذاشته است. بهرام مشتاقی، عضو شورای فنی کشتی فرنگی پس از انتخاب علی اشکانی به عنوان سرمربی تیم‌ ‌ملی کشتی بزرگسالان، اظهار کرد: «اشکانی از سوی فدراسیون کشتی به عنوان گزینه نهایی معرفی شد و پس از بحث و بررسی اعضای شورای فنی در نهایت او به اتفاق آرا به عنوان سرمربی تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی انتخاب شد.» عضو شورای کشتی فرنگی درباره دیگر گزینه‌های این پست  نیز خاطرنشان کرد: «حسن رنگرز انصراف خود را اعلام کرد و محمد بنا نیز به دلیل اینکه استعفا داده بود، جزو گزینه‌ها نبود و در مورد او در جلسه هیچ صحبتی نشد، چه خوب بود که او استعفا نمی‌داد،  ولی ان‌شاء‌الله در صورت امکان، از وجود او در جاهای دیگر استفاده شود.»
 
مشتاقی درباره نحوه انتخاب نفرات تیم‌ ‌ملی نیز تصریح کرد: «انتخاب نفرات تیم‌ ‌ملی کاملاً براساس قانون فرآیند انتخابی خواهد بود و هر چهره‌ای اعم از سرشناس و غیره که بخواهد به عضویت تیم‌ ‌ملی دربیاید، باید در مسابقات انتخابی شرکت کند.» در همین حال هدایت تیم ملی کشتی آزاد نیز همان طور که رسول خادم اعلام کرده بود که المپیک آخرین میدان مربیگری‌اش است به یک مربی بااخلاق و البته فنی و کاربلد به نام محمد طلایی سپرده شد. طلایی در این چند ساله عملکرد فوق‌العاده‌ای در تیم ملی جوانان داشته و ثمرات او در این رده سنی در حال نمایان شدن در تیم ملی بزرگسالان است، کشتی‌گیری مانند حسن یزدانی از تیم او به تیم ملی بزرگسالان تزریق شد تا مدال طلای المپیک پس از 16 سال برای کشتی آزاد تکرار شود، طلایی در واقع تمامی مدارج را پیموده تا به تیم ملی بزرگسالان برسد. ابراهیم جوادی، عضو شورای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد نیز درباره انتخاب محمد طلایی گفت: او با رأی قاطع اعضا به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان انتخاب شد و حسن اخلاق، جوانی و دانش فنی دلیل انتخاب  محمد طلایی بود که باعث شد اعضای شورای فنی او را حائز شرایط  سرمربیگری تیم ملی بدانند، از خانواده بزرگ کشتی می‌خواهم محمد طلایی را در این راه دشوار حمایت و یاری کنند.  حال باید به علی اشکانی و محمد طلایی فرصت داد تا کشتی ایران با فکری تازه وارد عرصه رقابت‌های بین‌المللی شود و یک پوست‌اندازی نیز در عرصه  مربیگری صورت گیرد.
 
سرمربی جدید تیم‌ملی کشتی فرنگی کشورمان پس از انتخاب به این سمت عنوان کرد: تمام تلاش خود را برای موفقیت تیم‌ملی می‌کنم. خود را شاگرد محمد بنا می‌دانم و در مسابقات جهانی 2005 بوداپست مجارستان نیز در کنار این مربی بزرگ به مدال نقره جهان رسیدم، قبل از شروع کار از بزرگان این رشته رخصت می‌طلبم و قطعاً از تجارب آنها استفاده می‌کنم. 
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها