برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۱۰۳
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۷
بی‌بی‌سی جنگ تروریست‌ها علیه ایران در غرب کشور را اعلام کرد
رسانه سلطنتی ملکه انگلیس 63 سال پس از نقش‌آفرینی در کودتای 28 مرداد این‌بار در اختیار تروریست‌های وابسته به عربستان‌سعودی در غرب ایران قرار گرفت تا جنگ مسلحانه این تروریست‌ها علیه ایران را اعلام کند.
هشت صبح: سرکرده یک گروهک تروریستی ساکن در خاک اقلیم کردستان عراق که طی یک سال گذشته از طریق کنسولگری عربستان‌سعودی در اربیل تجهیز شده، در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی اقدام مسلحانه این گروهک علیه مردم ایران را اعلام کرد.

مصطفی هجری که از او به عنوان سرکرده گروهک تروریستی موسوم بهحزب دموکرات کردستان یاد می‌شود، از طریق بی‌بی‌سی فارسی علیه ایران اعلام جنگ کرد! او به بی‌بی‌سی گفت تروریست‌های وابسته به او در غرب ایران وارد جنگ مسلحانه شده‌اند. بی‌بی‌سی فارسی این خبر یعنی اعلام جنگ علیه ایران در مناطق غربی را روز دوشنبه 29 شهریور منتشر و مشروح گفت‌وگوی خود با این سرکرده گروهک تروریستی ضدایرانی را دیروز پخش کرد! تلویزیون فارسی‌زبان ملکه الیزابت در این گفت‌وگو اقدام مسلحانه تروریست‌های وابسته به عربستان‌سعودی علیه ایران را تلاش برای خودمختاری و آزادی‌های قومی دانست! بی‌بی‌سی همچنین در اقدامی قابل تامل این تروریست‌ها را که طی چند ماه اخیر در اقدامات خرابکارانه خود تعدادی از نیروهای نظامی و مردم بی‌گناه در غرب ایران را به شهادت رسانده‌اند فعالان یک «حزب» خوانده است!

سرکرده این گروهک تروریستی هم گفته است چون نیروهای دولتی از رفت و آمد مسلحانه پیشمرگ‌‌‌هایش جلوگیری می‌کنند(!) درگیری نظامی را آغاز کرده است. تلویزیون فارسی ملکه انگلیس در این گفت‌وگو همچنین تلاش کرده است حمایت‌های عربستان‌سعودی از این گروهک تروریستی را منکر شود. بی‌بی‌سی در این‌باره نوشت: «مقامات نظامی و سیاسی ایران هم حزب دموکرات کردستان ایران را به دریافت کمک مالی از عربستان‌سعودی متهم می‌کنند و حضور نظامی پیشمرگه‌های این حزب را تحرکاتی خوانده‌اند که به نیابت از عربستان‌سعودی صورت می‌گیرد. مصطفی هجری در این گفت‌وگو این اتهام‌‌ها را رد می‌کند. او منکر نیست که حزب او در گذشته و حال از کشورهای خارجی تقاضای کمک کرده است ولی می‌گوید تا به حال پاسخ مثبتی به تقاضاهایش داده نشده است».  

پیش از این نیز در جریان درگیری‌های پراکنده این گروهک تروریستی در غرب کشور، تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی بدون در نظر گرفتن اصول حرفه‌ای و اخلاقی، حمایت‌های عجیبی از این تروریست‌ها انجام داد. کارشناسان می‌گویند دلیل حمایت‌های عجیب و بی‌ملاحظه بی‌بی‌سی فارسی از این گروهک تروریستی به دلیل حمایت‌های مالی برخی شاهزادگان سعودی از برخی عوامل بی‌بی‌سی است.

بر این اساس، آل‌سعود همزمان با تجهیز مالی و تسلیحاتی تروریست‌های مقیم خاک کردستان عراق برای ایجاد ناامنی در غرب ایران، رسانه ملکه انگلیس را برای حمایت‌های رسانه‌ای از این تروریست‌ها استخدام کرده است! در همین راستا، انتشار مصاحبه بی‌بی‌سی فارسی با سرکرده این گروهک تروریستی همزمان با آغاز حملات تروریستی این گروهک در غرب کشور بوده است. به گونه‌ای که تلاش می‌شود این اقدامات تروریستی در افکار عمومی مردم غرب ایران توجیه شود. با این حال اما همانگونه که پیش‌تر سرلشکر جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره همکاری اطلاعاتی مردم منطقه برای مقابله با این اشرار و تروریست‌ها توضیح داده بود، عملیات شناسایی تیم‌های تروریستی این گروهک در منطقه بخوبی انجام گرفته است. بر این اساس، یکشنبه 28 شهریورماه 95، یک تیم وابسته به این گروهک تروریستی مورد حمایت انگلیس و عربستان، به کمین نیروهای نظامی و امنیتی کشور افتاده و متلاشی شدند.

 براساس گزارش رسانه‌های محلی، اعضای این تیم تروریستی در حال گذر از جاده قدیمی مابین پیرانشهر و سردشت و در حوالی روستای پیردانان (بین پیردانان و قبر حسین) به دام نیروهای سپاه پاسداران افتادند و شماری از آنها به هلاکت رسیدند. براساس گزارش این رسانه‌ها، در این درگیری‌ها 3 تروریست کشته و تعدادی نیز زخمی شدند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه البته همانگونه که پیش‌تر به مقامات اقلیم کردستان عراق هشدار داده بود، مقر تروریست‌ها در اقلیم کردستان عراق را نیز توپ‌باران کرد. سپاه پاسداران مناطق بربزن-سه‌قه‌ر- قوچی هاجر در اقلیم کردستان را که محل اقامت این تروریست‌ها بود بشدت توپ‌باران و بسیاری از اقامتگاه‌های این تروریست‌ها را ویران کرد.

رسانه‌های محلی همچنین گزارش دادند «جمال. پ» یکی از عناصر حزب منحله دموکرات در ایام عید قربان، طی ملاقات با مقامات عربستان‌سعودی منابع مالی چشمگیری به منظور ایجاد شرارت و ناامنی در خاک جمهوری اسلامی ایران از سعودی‌ها دریافت کرده و جمهوری اسلامی ایران را متهم به زیاده‌خواهی و تروریست‌پروری در منطقه خاورمیانه کرده و ادبیات خوشایند سعودی‌ها را در مصاحبه خود، به کار گرفته است.  گفتنی است سرکرده این گروهک تروریستی اخیرا در سرزمین‌های اشغالی حضور یافت و با برخی مقامات رژیم صهیونیستی دیدار کرد. هجری در گفت‌وگو با نشریه صهیونیستی جروزالم‌پست گفت: همانطور که جمهوری اسلامی ایران به دشمنان اسرائیل مثل حماس و حزب‌الله کمک می‌کند، اسرائیل هم باید به گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی کمک کند. 

دستگیری تروریست‌های سعودی در شرق!
 
همزمان با تحرکات تروریست‌های وابسته به عربستان در غرب، نیروهای اطلاعاتی سپاه 2 تروریست مجهز وابسته به عربستان را در شرق ایران دستگیر کردند. براساس این خبر، روابط‌عمومی مرکز اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اعلام کرد پس از رصد منطقه و پایش‌های اطلاعاتی، سربازان گمنام مرکز اطلاعات سپاه سلمان از ورود 2 تروریست به خاک کشور مطلع شدند و با توجه به اهمیت موضوع، بلافاصله تیم‌های مرکز اطلاعاتی سپاه سلمان، بررسی موضوع را آغاز کردند. با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام سپاه سلمان، این دو تروریست قبل از آنکه فرصت کوچک‌ترین اقدام و تحرکی را پیدا کنند، در منطقه عمومی «کله‌گان» شهرستان سراوان در یک عملیات غافلگیرانه و سریع دستگیر شدند. پس از دستگیری این افراد، مشخص شد آنها اصالتاً پاکستانی و جزو یکی از گروهک‌های تروریستی معاند نظام هستند که به قصد خرابکاری و ایجاد فضای رعب و وحشت وارد کشور شده‌اند.

در بررسی محل اختفای این افراد 2 عدد بمب پدالی آماده برای انفجار که قرار بود در اماکن شلوغ منفجر شود نیز کشف و توسط تیم‌های تخصصی مرکز اطلاعات سپاه سلمان استان خنثی شد. روابط‌عمومی مرکز اطلاعات سپاه سلمان استان همچنین اعلام کرد این 2 تروریست در بازجویی اولیه به قصد اجرای اهداف شوم دیگری اعتراف کردند که بزودی اخبار دقیق آن منتشر می‌شود. ضبط مقادیری سلاح و مهمات از دیگر کشفیات سربازان گمنام مرکز اطلاعات سپاه سلمان از محل اختفای آنها بود.  براساس این اطلاعیه، این افراد با استفاده از حمایت‌های مالی آل‌سعود و سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی کشورهای معاند نظام (همسایه)، پس از ورود به کشور در چنگال قانون افتادند و نقشه‌های شوم آنها نقش بر آب شد. قرارگاه قدس سپاه پاسداران همچنین جزئیات بخشی از سلاح‌ها و تجهیزات ساخت بمب این افراد را منتشر کرد.

منبع: روزنامه وطن امروز
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی