برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۱
سایت «گویا نیوز» که ارتباطش با سازمان «سیا» را انکار نمی‌کند و به همین علت به «سیانیوز» هم شهرت دارد، با اشاره به حضور آقایان روحانی و ظریف در هفتادویکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، طرح چند پرسش از آنان را پیشنهاد کرده و پاسخ‌های احتمالی آنان را هم پیش‌بینی کرده است!
روزنامه کیهان: سایت «گویا نیوز» که ارتباطش با سازمان «سیا» را انکار نمی‌کند و به همین علت به «سیانیوز» هم شهرت دارد، با اشاره به حضور آقایان روحانی و ظریف در هفتادویکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، طرح چند پرسش از آنان را پیشنهاد کرده و پاسخ‌های احتمالی آنان را هم پیش‌بینی کرده است!
 
آنچه در طرح این پرسش‌ها که هیچ‌کدام تازگی ندارند و بارها در داخل کشور از سوی رسانه‌ها مطرح شده، قابل توجه است اینکه «سیانیوز» در 4 پرسش یاد شده و پاسخ‌های احتمالی به آن، آمریکا و متحدانش را از بدعهدی در برجام تبرئه کرده و ناکامی‌های ناشی از دبه در آوردن آمریکا را به جریانات انقلابی و اصولگرای داخل ایران نسبت دهد. از جمله در اولین پرسش آمده است؛ یکی از مهم‌ترین وعده‌های شما حل مشکل اقتصادی بود و به همین دلیل وارد مذاکرات هسته‌ای شدید تا به تحریم‌های اقتصادی  پایان بدهید اما از آن به بعد و دقیقا در زمانی که شما نیازمند سرمایه‌گذاری‌های خارجی بودید، مخالفان برجام با مانع‌تراشی‌های خود مانع شدند!
 
گفتنی است پاچه‌خواری سایت وابسته به سازمان سیا برای آمریکا در حالی است که مقامات آمریکایی و از جمله وزارت خزانه‌داری این کشور که مدیریت تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارد، بارها به صراحت اعلام کرده است که آمریکا با تهدید بانک‌های بزرگ و شرکت‌های سرمایه‌‌‌گذار به ریسک بالای روابط تجاری با ایران مانع از برقراری روابط عادی بانکی شده است و علاوه بر تهدید بانک‌ها و شرکت‌ها به اعمال جرایم سنگین در صورت ورود به تبادل تجاری با ایران، شرط لازم برای عادی شدن روابط تجاری را پذیرش FATF از جانب کشورمان دانسته است! که پذیرش آن ضمن این که تمامی اطلاعات و تراکنش‌های بانکی را در اختیار دشمنان بیرونی می‌گذارد، نوعی «خودتحریمی» نیز به دنبال دارد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: