برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کارخانه‌دارن حدود ۱۵۰ میلیارد تومان از دولت دارند گفت: رئیس‌جمهور دستور پرداخت بدهی کارخانه‌های قند را صادر کرد، این بدهی باعث شده که چغندرکاران نیز نتوانند طلب خود را از کارخانه‌ها دریافت کنند.
خبرگزاری تسنیم: محمود حجتی در پاسخ به این سؤال که وزارت جهاد کشاورزی در جریان مطالبات چغندرکاران از کارخانه‌های قند است و در صورت تأیید، چه تصمیمی برای رفع این مشکل دارد  اظهار کرد: وضعیت مطالبات کارخانه‌های قند به چغندرکاران را بررسی شده و اقداماتی برای رفع این مشکل در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: منشاء این مشکل، بدهی دولت به کارخانه‌های قند است و ما برای رفع این مشکل در حال تلاش هستیم و رئیس‌جمهور دستور داده‌اند که بدهی دولت به  کارخانه‌ها پرداخت شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با پرداخت بدهی دولت به کارخانه‌های قند مشکل مطالبات چغندر کاران از کارخانه‌ها نیز رفع می‌شود.

وی تصریح کرد: طلب کارخانه‌های قند به چغندر کاران مبلغ زیادی نیست، به‌طوری‌که کشاورزان عمده پول خود از فروش چغندر را دریافت کرده‌اند اما هنوز کمتر از  درصد آن باقی‌مانده است.

حجتی گفت: کارخانه‌های قند نیز 140 میلیارد تومان تا 150 میلیارد تومان  از دولت طلب دارند که درصدد رفع این مشکل هستیم.

به گزارش خبرنگار تسنیم، بدهی دولت به کارخانه‌داران شرایطی را به وجود آورده است که کارخانه‌دارن نیز مطالبات کشاورزان را نپردازند.

گفتنی است که سال زراعی 95-96 آغازشده است اما چغندرکاران مطالبات سال گذشته خود را به‌طور کامل دریافت نکرده‌اند تا بتوانند برای کشت سال جدید اقدام کنند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: