برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۶
وزنه‌بردار دسته 94 کیلوگرم ایران در المپیک لندن گفت: فکر نمی‌کردم چنین اتفاقی بیفتد و مدال طلا به من برسد، اما حقم برای کسب مدال از برخی افراد دیگر بیشتر بود.
ایسنا: سعید محمدپور در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی مثبت شدن تست دوپینگ چهار وزنه بردار برتر دسته 94 کیلوگرم المپیک 2012 و رسیدن به مدال طلای المپیک لندن بیان کرد: قبل از این‌که متوجه شوم مدال نقره المپیک لندن به من می‌رسد انگیزه برای تمرین داشتم، اما زمانی که تست دوپینگ سه وزنه‌بردار مثبت اعلام شد و مدال نقره به من می‌رسید انگیزه‌ام بیشتر شد و در شهر خودم تمریناتم را شروع کردم. اکنون که تست دوپینگ یک وزنه‌بردار دیگر نیز مثبت شده است انگیزه‌ام دو چندان است. البته زمانی که مدال نقره به من می‌رسید مطبوعات آنچنان اطلاع رسانی نکردند و زمانی که در صفحه شخصی خود اعلام کردم مدال نقره به من می‌رسد از من سوال می‌کردند که چرا چنین چیزی را عنوان کردم، بنابراین مجبور شدم توضیح بدهم که چه اتفاقی افتاده است. امیدوارم برای مدال طلا اطلاع‌رسانی شود.

وی در مورد این‌که چقدر کسب این مدال طلا به دل خودش می‌نشیند، اظهار کرد: من از این‌که دوپینگ‌ وزنه‌برداران دیگر درآمده ناراحتم، اما برای خودم خوشحالم که توانستم به مدال برسم. البته از شکل وزنه‌ زدن آنها در روز مسابقه به نوعی معلوم بود که چه اتفاقی افتاده است. اکنون نیز خوشحالم اما مطمئنا آن‌طوری که اگر در جریان مسابقه مدال را می‌گرفتم برایم لذت‌بخش نیست.

این وزنه‌بردار دسته 94 کیلوگرم ایران در المپیک لندن در پاسخ به این سوال که تصور می‌کرد چنین اتفاقی برایش بیفتد و به مدال طلا برسد، تصریح کرد: فکر نمی‌کردم چنین اتفاقی بیفتد، در حالی که حقم از برخی افراد دیگر که مدال گرفته‌اند بیشتر بود، زیرا سطح رقابت در دسته 94 کیلوگرم المپیک لندن بسیار بالا بود. حتی پس از پایان المپیک زمانی که رنکینگ بهترین وزنه‌برداران را اعلام کردند با توجه به وزنم و رکوردی که به ثبت رسانده بودم، من از وزنه‌برداران دیگر ایران بالاتر بودم. واقعیت این است که حق خودم می‌دانستم که مدال بگیرم اما اکنون به آن رسیده‌ام.

محمدپور درباره‌ی پرداخت پاداش نیز گفت: حقم است که مانند بقیه ورزشکارانی که مدال طلا در المپیک گرفته‌اند به من نیز پاداش بدهند و امیدوارم که جوایز المپیکی‌های 2016 را که پرداخت می‌کنند به من پاداش بدهند. البته برای مدال نقره اقداماتی انجام شده بود و قرار بود جلسه آن با وزیر ورزش و جوانان انجام شود، اما انگار قسمت بود که اکنون برای پاداش مدال طلا صحبت شود. من در این چهار سال هیچ پاداشی از صندوق حمایت از قهرمان نگرفتم و انتظارم این است که به من اکنون همان 300 سکه پاداش را بدهند.

وی از پیگیری جدی تمریناتش خبر داد و بیان کرد: نزدیک به یک ماه است که تمرینات بدن‌سازی‌ام را انجام می‌دهم. در این مدتی که فهمیده‌ بودم مدال نقره المپیک لندن به من می‌رسد انگیزه‌ام بیشتر شده بود اما اکنون که مدال طلا به من می‌رسد انگیزه‌ام بسیار بیشتر شده است. هدف اصلی‌ام مسابقات جهانی 2017 است، اگر متوجه شوم که دستم اذیت می‌کند برنامه‌ام را برای سال 2018 خواهم گذاشت. البته امیدوارم در این 13 ماه باقی‌مانده تا مسابقات 2017 بتوانم خودم را برسانم.

وی ادامه داد: سه هفته پیش نزد پزشک بودم. از وضعیتم خیلی راضی بود. قرار است دوباره به تهران سفر کنم و نزد دکتر امین نوروزی می‌روم تا ببینم وضعیت به چه شکل است.

محمدپور همچنین گفت: من در شهر خودم با سعید علی حسینی تمرین می‌کنیم. او الان بر روی وزنه‌هایی کار می‌کند که در سطح جهانی مدال است. مطئمنا دو ماه فشار بیاورد می‌تواند به رکودهای جهان برسد، اما چون مدتی از وزنه‌برداری دور بوده سعی می‌کند که کم‌کم این کار را انجام دهد تا آسیبی نبیند.

این وزنه‌بردار دسته 105 کیلوگرم ایران گفت: با مدالی که به من می‌رسد تیم ایران در بخش مردان عنوان نخست را به دست می‌آورد و کاروان ایران نیز فکر می‌کنم یک پله صعود خواهد کرد و خدا را شکر نتیجه خوبی رقم خورد و مسوولان این مدت سرشان به المپیک و پارالمپیک گرم بوده است امیدوارم سرشان هم خلوت شد به ما نیز توجه کنند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: