برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۲
نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد که رقیب دموکراتش از ابتلا به بیماری ذات‌الریه بهبود یابد.
خبرگزاری تسنیم: به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات آمریکا روز دوشنبه در سخنانی ابراز امیدواری کرد که وضعیت سلامتی هیلاری کلینتون نامزد دموکرات که به بیماری ذات‌الریه مبتلا شده، بهبود یابد.

ترامپ تأکید کرده است که به‌زودی جزییاتی را در خصوص وضعیت سلامتی‌اش منتشر خواهد کرد.

پس از آنکه کلینتون در مراسم گرامیداشت حوادث 11 سپتامبر از حال رفت، بار دیگر گمانه‌زنی‌های جدیدی درباره وضعیت سلامتی وی مطرح شده است.

ترامپ در مصاحبه تلفنی با فاکس نیوز تأکید کرد: من امیدوارم که کلینتون بهبود یابد و به رقابت انتخاباتی بازگردد. امیدوارم او را در مناظره‌های انتخاباتی ببینم.

ترامپ افزود: هفته گذشته یک آزمایش پزشکی داشتم و جزییات این آزمایش را به‌زودی منتشر خواهم کرد. من تصور می‌کنم که وضعیت سلامتی‌ام خوب است، ولی زمانی که اطلاعات و آمارهای مربوط به سلامتی‌ام آماده شود، خیلی سریع آن را اعلام خواهم کرد.

ترامپ ادعا کرده است که اگر به‌عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود، سالم‌ترین فردی خواهد بود که تاکنون به‌عنوان رئیس جمهور انتخاب شده است.

2 رسانه خبری آمریکایی دوشنبه اعلام کردند که دونالد ترامپ نامزد و کمپین وی حاضر به اظهارنظر و موضع‌گیری در قبال مشکلات سلامتی هیلاری کلینتون نیستند.

کمپین ترامپ اعلام کرده است که به همه کارکنان دستور داده شده است تا هیچ مطلبی را درباره وضعیت سلامتی کلینتون در شبکه‌های احتماعی منتشر نکنند. این خبر را سی‌ان‌ان اعلام کرده است.

هرگونه نقض این دستور می‌تواند موجب برکناری از کمپین انتخاباتی ترامپ شود. این مطلب را منابع آگاه در کمپین ترامپ اعلام کرده‌اند.

بلومبرگ نیز همین مطلب را به نقل از منابع آشنا و نزدیک به کمپین ترامپ اعلام کرده است. ترامپ طی هفته‌های اخیر بارها از مشکلات جدی در سلامتی کلینتون خبر داده بود.

هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برنامه‌های رقابتی خود را به‌دستور پزشکان متوقف کرده و برنامه‌های تبلیغاتی خود را نیز تغییر داده است.

منابع آگاه مدعی شده‌اند که حزب دموکرات آمریکا به‌سرعت برای در نظرگرفتن یک نامزد جایگزین برای کلینتون وارد عمل شده است.

ولی یک مقام ارشد حزب دموکرات تأکید کرده است که تا زمانی که خانم کلینتون تصمیمی برای کناره‌گیری نداشته باشد، حزب دموکرات برای معرفی جایگزین وی اقدام نخواهد کرد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی