برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۰
فرمانده انتظامی گرمسار از شناسايی باند سارقان معتاد احشام و کشف 13 فقره سرقت در اين شهرستان خبر داد.
فرمانده انتظامی گرمسار از شناسايی باند سارقان معتاد احشام و کشف 13 فقره سرقت در اين شهرستان خبر داد.
 
انهدام باند 7 نفره سرقت احشام در گرمساربه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ غلامحسن پاكدامن، اظهار داشت:در پی وقوع سرقت تعدادی دام از دامداری های گرمسار که موجب نگرانی شهروندان شده بود، مسئولیت رسیدگی به این پرونده به تیم مجربی از پلیس آگاهی گرمسار سپرده شد.
 
وی با اشاره به بی احتیاطی و سهل انگاری دامداران در تجهیز مراكز نگهداری احشام و بكارگیری نگهبان و چوپان های غیربومی و ناشناس اشاره و خاطرنشان كرد: ماموران انتظامی با بررسی دقیق صحنه­ های سرقت كار خود را برای شناسایی سارقان آغاز كردند.
 
پاكدامن از نقش یک تبعه بیگانه در وقوع یك فقره سرقت احشام خبر داد و گفت: وی كه جوانی 28 ساله است به عنوان اولین مظنون به اداره پلیس احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.
 
به گفته این مسئول انتظامی، متهم كه در ابتدا منكر هر گونه اقدام مجرمانه بود، در ادامه تحقیقات به چند فقره سرقت احشام به همدستی 6 نفر دیگر اعتراف كرد.
 
وی از شناسایی سه تن از اعضای این باند كه غیر تبعه بودند اشاره كرد و گفت: در عملیاتی كه با هماهنگی قاضی پرونده انجام شد، هر سه نفر دستگیر و به پلیس آگاهی شهرستان منتقل شدند.
 
پاكدامن افزود: اعضای این باند سرقت كه همگی معتاد به موادمخدر هستند، در بازجویی های تكمیلی به 13 فقره دستبرد به دامداری ها و سرقت 43 راس احشام به ارزشی حدود 200 میلیون ریال اعتراف كردند.
 
فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار بر ادامه تحقیقات تا دستگیری سه عضو دیگر این باند سرقت كه از اتباع بیگانه هستند، تاكید كرد و گفت: سارقان پس از دستبرد به دامداری ها، احشام را به یكی از اعضای این باند كه در كشتارگاه كار می كرد، می فروختند و هزینه مصرف موادمخدر می كردند.

گفتنی است؛ متهمان پس از تكمیل تحقیقات به همراه پرونده به دادسرا معرفی شدند.منبع:میزان
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: