برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۵
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در بررسی ها انجام شده در خصوص مرگ کلاغ های مشهد که موجبات نگرانی را در بین طبیعت دوستان برانگیخته بود، عامل مشخص و بویژه ویروسی شناسایی نشد.
محمد عرفانی معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: در بررسی ها انجام شده در خصوص مرگ کلاغ های مشهد که موجبات نگرانی را در بین طبیعت دوستان برانگیخته بود، عامل مشخص و بویژه ویروسی شناسایی نشد.


عرفانی افزود: در گزارش مکتوب اداره کل دامپزشکی درخصوص کالبد شکافی و نمونه برداری، بررسی های نتایج آزمایشگاهی لاشه های کلاغ، هیچ مدرکی دال بر وجود یک عامل مشخص بویژه ویروسی ثبت نشده است.

وی اظهار کرد: حسب اعلام اداره کل دامپزشکی،شرایط محیطی و تجمیع شدن چند عامل همچون بالا رفتن ناگهانی دما درفصل تابستان ، عدم دسترسی به غذای طبیعی و سالم و مسمومیت محیطی در کلاغهای ضعیف تر منجر به از دست دادن توان پرواز و زمین گیر شدن در محیط شهر بوده و در نهایت به تلف شدن آنها منجر شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد تخمینی کلاغ های تلف شده حدود ۱۰۰ قطعه در بازه زمانی یک ماهه بوده است گفت:روند تلفات کاهشی بوده و مورد جدیدی نیز گزارش نشده است.

در پی دریافت نخستین گزارش مردمی از مرگ کلاغها در محوطه آپارتمان های ششصد دستگاه، کارشناس نظارت بر امور حیات وحش و دامپزشک این اداره کل به محل مراجعه و نسبت به انتقال لاشه ۲ قطعه کلاغ به آزمایشگاه این اداره کل و کالبدشکافی آن اقدام کردند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: