برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۸۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۸
سارکوزی که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بعدی فرانسه نیز هست در مصاحبه‌ای که امروز یکشنبه منتشر شد گفت: هر فرانسوی که مظنون به ارتباط با تروریست‌ها باشد و امکان میل به سوی افراط‌گری رادیکالیزه را داشته باشد باید به شکلی پیشگیرانه در یک بازداشتگاه ویژه نگهداری شود.
ایسنا: نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور سابق فرانسه پیشنهاد داد تا دادگاه‌ها و بازداشتگاه‌های ویژه برای شهروندانی که مظنون به ارتباط با تروریسم هستند در فرانسه ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سارکوزی که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بعدی فرانسه نیز هست در مصاحبه‌ای که امروز یکشنبه منتشر شد گفت: هر فرانسوی که مظنون به ارتباط با تروریست‌ها باشد و امکان میل به سوی افراط‌گری رادیکالیزه را داشته باشد باید به شکلی پیشگیرانه در یک بازداشتگاه ویژه نگهداری شود.

سارکوزی که ماه گذشته میلادی کاندیداتوری‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری آوریل 2017 را اعلام کرد گفت، در جنگ با تروریسم جایی برای "احتیاط های قانونی" نباید قائل شد.

چند روز پیش بار دیگر پایتخت فرانسه بعد از آن که یک خودروی مملو از سیلندرهای گاز قابل انفجار در نزدیکی کلیسای نوتر دام پاریس کشف شد در حالت آماده باش قرار گرفت. مقامات گفتند که ممکن بوده این خودرو برای حمله به یک ایستگاه قطار داخلی شهری در پاریس در نظر گرفته شده باشد.

مساله امنیت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 فرانسه اهمیت فراوانی دارد.

اظهارات اخیر سارکوزی بعد از آن مطرح شد که فرانسوا اولاند، رئیس جمهور سوسیالیست فرانسه گفت، "واکنش های آکنده از تندروی مخالفان دولتش به موج حملات شبه نظامیان در این کشور در ماه های اخیر نشان دهنده تمایل آنها برای از بین بردن الگوی سوسیالیستی در فرانسه است."

بر اساس نتایج نظرسنجی جدید در فرانسه نشان می‌دهد مردم این کشور به آلن ژوپه، نخست وزیر اسبق این کشور برای تضمین امنیت اطمینان بیشتری دارند. در این نظرسنجی سارکوزی در جایگاه دوم کسب بیشترین اعتماد قرار گرفته و بعد از او مانوئل والس، نخست وزیر کنونی فرانسه در جایگاه سوم قرار دارد.

اولاند در این نظرسنجی در جایگاه هشتم قرار گرفته است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: