برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۳
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز شنبه از توافق آتش‌بس سوریه که توسط آمریکا و روسیه اعلام شده استقبال کرد و از سازمان ملل خواست تا پیشنهادات برای مذاکرات انتقال سیاسی در سوریه را آماده کند.
تسنیم: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از توافق آتش بس اعلام شده توسط روسیه و آمریکا استقبال کرد.

به گزارش رویترز، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز شنبه از توافق آتش‌بس سوریه که توسط آمریکا و روسیه اعلام شده استقبال کرد و از سازمان ملل خواست تا پیشنهادات برای مذاکرات انتقال سیاسی در سوریه را آماده کند.

موگرینی در سخنانی تاکید کرد: این توافق بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. همه طرفهای درگیری، غیر از گروه‌هایی که توسط سازمان ملل در فهرست سازمان های تروریستی قرار گرفته اند، باید نسبت به اجرای مؤثر این توافقنامه، تضمین دهند.

وی از سازمان ملل خواست تا پیشنهادات لازم برای انتقال سیاسی قدرت در سوریه را آماده کند تا مذاکرات گروه‌های سوری بار دیگر از سر گرفته شود.

جان کری وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه در پایان مذاکرات با سرگئی لاوروف همتای روس خود در ژنو، از توافق بر سر نقشه راهی برای آتش‌بس سوریه و همچنین آغاز فرآیند عملیات سیاسی در این کشور جنگ‌زده خبر داد.

کری گفت: باور دارم این طرح به مذاکرات برای توقف درگیری‌ها منجر می‌شود.

جان کری تصریح کرد: امروز آمریکا و روسیه طرحی را ارائه کردند که امیدواریم به کاهش خشونت و کاهش آلام (مردم) منتهی شود و به از سرگیری مذاکرات صلح و انتقال سیاسی قدرت در سوریه بینجامد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: