برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۵
تبهکار سابقه‌داری که تحت عنوان نایب رئیس سفارت یک کشور خارجی از چندین نفر میلیون‌ها تومان کلاهبرداری کرده بود، در مخفیگاهش به دام افتاد.
روزنامه ایران: تبهکار سابقه‌داری که تحت عنوان نایب رئیس سفارت یک کشور خارجی از چندین نفر میلیون‌ها تومان کلاهبرداری کرده بود، در مخفیگاهش به دام افتاد.
 
  19 اردیبهشت امسال، مردی با مراجعه به کلانتری 106 سنایی مدعی شد بواسطه یکی از دوستانش با فردی به نام «ناصر.م» در دفتری در خیابان بخارست ملاقات کرده و این فرد با معرفی خود به عنوان نایب رئیس سفارت و سفیر سفارت یکی از کشورها برای دریافت تسهیلات بازرگانی و سفارش خرید در چند مرحله بیش از 130 میلیون تومان از وی دریافت کرده و متواری شده است. مالباخته اظهارداشت: «درپی ناپدید شدن این فرد به سفارت مورد نظر مراجعه کرده و متوجه جعلی بودن مدارک شناسایی‌اش شدم.»
 
همزمان با تشکیل پرونده این ماجرا در شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران و آغاز تحقیقات ازسوی مأموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران، نماینده حقوقی یک شرکت سرمایه‌گذاری با مراجعه به پلیس آگاهی از کلاهبرداری 400 میلیون تومانی دیپلمات قلابی خبرداد.
 
با آغاز تحقیقات مشخص شد دفتر کاری که متهم برای جلسه با مشتریانش استفاده می‌کرده استیجاری بوده و این فرد پس ازکلاهبرداری‌هایش متواری شده است. در ادامه بررسی‌ها همچنین مشخص شد ناصر از متهمان سابقه‌دار است به همین خاطر پلیس چندین مخفیگاه و پاتوق متهم را در نقاط مختلف کشور تحت نظر قرار داد. تااینکه سرانجام ردپای وی در ارومیه به دست آمد و او درعملیاتی ضربتی دستگیرشد. سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام کلاهبرداری یک میلیارد تومانی متهم گفت: وی در نخستین تحقیقات اعتراف کرد که از اواخر سال گذشته با اجاره یک واحد اداری در نزدیکی محل سفارت کشور...، با طرح ادعای دروغین نایب رئیسی سفارت اقدام به جلب اعتماد مالباختگان و درنهایت کلاهبرداری از آنها کرده است که با صدور قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.» درحال حاضرنیزتحقیقات تخصصی از وی ادامه دارد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: