برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۶۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۸
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ۲۶۰۰ شرکت دانش بنیان در سطح کشور وجود دارد که در راستای تجاری‌سازی محصول ۲۰ هزار میلیارد تومان فروش داشتند.
سورنا ستاری عصر امروز در مراسم اختتامیه فن آورد در استان همدان با بیان اینکه دیگر سعادت و موفقیت کشور در گرو فروش نفت نیست، اظهار داشت: فرزندان را باید خلاق پرورش دهیم تا با نوآوری و فکر خود اشتغال ایجاد کنند و به دنبال استخدام‌های دولتی نباشند.

وی با بیان اینکه ایران چهارمین کشور دنیا در راستای تربیت مهندس است، افزود: نیروی جوان، متخصص و تحصیل‌کرده در کشور بسیار داریم و بنابراین باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: 2600 شرکت دانش‌بنیان در سطح کشور فعالیت دارند که 20 هزار میلیارد تومان درآمد از محل فروش محصول تجاری‎سازی شده خود کسب کردند.

وی با اشاره به توانمندی کشور در تولید گیاهان دارویی گفت: بیش از 1000 شرکت در حوزه گیاهانی دارویی در کشور فعالیت دارند که باید از دانش آنها برای تولید و توسعه صنعت داروسازی در کشور استفاده کنیم.

ستاری از زعفران به عنوان یکی از ظرفیت‌های تولیدی کشور یاد کرد و افزود: 94 درصد زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود در حالی که میزان صادرات انجام شده در این محصول 450 میلیون دلار بوده است و 8.5 میلیارد دلار گردش مالی به دنبال دارد.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد ظرفیت در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور عنوان کرد: کارآفرینی ریشه بسیاری از فعالیت‌ها در حوزه علم و فناوری است بر این اساس باید این فرهنگ را در جامعه پیاده کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: در اقتصاد دانش‌بنیان دیگر مقوله تخریب محیط زیست مطرح نیست بلکه باید در این نوع روش از کمترین فضای ممکن بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم.

وی خواستار شکل‌گیری زیست بوم شد و افزود: تخریب محیط زیست موضوعی نیست که سریع تأثیرات آن مشخص شود بلکه با گذشت چندین سال تغییراتی که در اکوسیستم ایجاد شده بروز می‌کند که در برخی از مواقع برگشت آن به حال اولیه غیرممکن است.

ستاری با بیان اینکه در بحث کارآفرینی باید زیست بوم نیز در اولویت قرار گیرد، گفت: کارآفرینی که در آن حفظ محیط زیست و اشتغال پایدار مورد توجه قرار گیرد، ارزشمند است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان همدان اظهار داشت: پایگاه نوژه یکی از پایگاه‌های فرهنگی در استان همدان است که در تمام دوران اعم از درگیری‌های مرزی و عملیات مرصاد و دوران دفاع مقدس شهدای خلبان زیادی را تقدیم انقلاب کرده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: نوژه همدان نماد پایداری است به طوری که امسال نیز یکی از خلبانان در این پایگاه به شهادت رسید بر این اساس باید به بخش‌های فرهنگی پایگاه نوژه توجه شود.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: