برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۴۵۵
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۸
نماینده مردم تبریز، ‌آذرشهر و اسکو گفت: عضو کمیته مالی برجام قبلا به علت فعالیت به نفع آمریکا در پرونده‌های دادگاه لاهه، بازداشت و از وزارت دفاع اخراج شده بود اما حال معلوم نیست به چه علتی دوباره به عضویت کمیته مالی برجام درآمده است.
آناج: محمد اسماعیل سعیدی با اشاره به اخبار دستگیری یکی از اعضاء تیم مذاکره کننده هسته‌ای، اظهار داشت: فردی که در کمیته مالی برجام به عنوان مسئول ایفای نقش می‌کرد با MI6 و PWC ارتباط داشت.

وی افزود: PWC کمیته‌ای می‌باشد که در بین عموم به اتاق جنگ اقتصادی آمریکا مشهور است و عضو ایرانی کمیته مالی برجام در ازای ارائه مشاوره، ماهانه از این کمیته 7500 پوند حقوق دریافت می‌کرده است.

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه حضور چنین شخصی در کمیته مالی برجام به عنوان نماینده بانک مرکزی جای تامل بسیاری دارد، ابراز کرد: شواهد نشان می‌دهد فعالیت این فرد در تیم مذاکره کننده مشکوک به جاسوسی است.

وی یادآور شد: این شخص در اواخر دهه 70 با وزارت دفاع همکاری داشت و به عنوان نماینده ایران در دعاوی کشورمان علیه آمریکا در دادگاه لاهه حضور می‌یافت اما بعدها مسئولین وقت نظارتی متوجه شدند وی به نفع آمریکا کار می‌کند و به همین علت او را بازداشت و از کار اخراج کردند.

سعیدی با اعلام اینکه چگونگی حضور دوباره وی در تیم مذاکره کننده برجام تعجب‌آور است، عنوان کرد: من از وزیر اطلاعات در این‌باره سوال کردم، اگر وزارت اطلاعات به این شخص تادیدیه صادر کرده است، توضیح دهد دلیل آن چه بوده و اگر از آن بی‌اطلاع بوده چرا در طول این مدت نسبت به حضور چنین فردی با آن سوابق در کمیته مالی برجام، بی‌توجهی کرده است؟
وی تاکید داشت: من در این رابطه از وزیر اقتصاد نیز سوال پرسیدم تا او نیز به مردم بگوید این فرد چگونه روی کار آمده است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: