برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۰
نزدیک‌شدن 4 قایق ایرانی به کشتی «نیتز» آمریکا در نزدیکی تنگه هرمز در رسانه‌های مختلف جهان بازتاب داشت.
باشگاه خبرنگاران جوان: نزدیک‌شدن 4 قایق ایرانی به کشتی «نیتز» آمریکا در نزدیکی تنگه هرمز در رسانه‌های مختلف جهان بازتاب داشت.

وال استریت ژورنال نوشت: به گفته ویلیام اوربان، سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا، ناوشکن «یو اس اس نیتز» آمریکا در حال حرکت در آب های بین المللی در نزدیکی تنگه هرمز بود که چهار فروند قایق ایرانی با سرعت بسیار بالا به آن نزدیک شدند و به 12 پیام رادیویی جداگانه ای که برای آنها مخابره شده بود، پاسخی ندادند.  

اوربان آن وضع را خطرناک و آزاردهنده توصیف و تاکید کرد احتمال تشدید تنش وجود داشت.

این حادثه یکی از موارد متعدد رویارویی کشتی های ایرانی و آمریکایی در آب های خلیج فارس یا اطراف آن در ماه های اخیر محسوب می شود اما جزء معدود مواردی بود که ناو آمریکا درباره آن احساس خطر کرد.

به گفته یک مقام دفاعی آمریکا، نیروی دریایی این کشور حدود 10 درصد از صدها مورد رویارویی بین کشتی های ایرانی و آمریکایی در سال 2015 و نیمه نخست سال 2016 را خطرناک یا غیرحرفه‌ای توصیف کرده است.

روزنامه گاردین چاپ انگلیس نیز  گزارشی درباره نزدیک شدن قایق های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به ناوشکن آمریکایی منتشر کرده است.

در این گزارش آمده است: نیروهای سپاه درباره تحرکات نظامی آمریکا در نزدیکی مرزهای ایران بدبینند و به نظر می رسد همان موضع قدیمی خود در خلیج [فارس] را که به پیش از توافق هسته‌ای سال گذشته بین ایران و شش قدرت جهانی از جمله آمریکا باز می گردد، حفظ کرده اند. این روزنامه همچنین به ماجرای دستگیری 10 تفنگدار آمریکایی به دست نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ماه ژانویه و آزادی آنها پس از 15 ساعت اشاره کرده است

روزنامه هافینگتون پست و شبکه های خبری فاکس نیوز و سی ان ان نیز در پایگاه های اینترنتی خود گزارش این حادثه را منتشر کردند.  

سی ان ان این حادثه را جدیدترین مورد از رویارویی نیروهای ایرانی و آمریکایی در منطقه خلیج فارس از ماه دسامبر تاکنون توصیف کرد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها