برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۳۸۲
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
در حالیکه بهای جهانی نفت در معاملات روز پنجشنبه کاهش یافت، بهای طلا بار دیگر افزایشی جزئی را تجربه کرد.
باشگاه خبرنگاران: بهای جهانی نفت در معاملات روز پنجشنبه پس از آنکه سرمایه‌گذاران حوزه سوخت و انرژی پول‌های خود را بر روی منابع مازاد جهانی متمرکز کردند، با کاهش روبرو شد. این موضوه بهای نفت آتی برنت را به کمتر از 50 دلار در هر بشکه رساند.

به گزارش رویترز؛ در معاملات امروز بازارهای آسیایی هر بشکه نفت خام برنت 48 دلار و 95 سنت در هر بشکه قیمت‌گذاری شد که 10 سنت کمتر از روز گذشته است.

بهای نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز در معاملات آتی به 46 دلار و 68 سنتا در هر بشکه رسید که 9 سنت کمتر از روز قبل است. این کاهش بها در حالی روز پنجشنبه به ثبت رسید که بهای نفت برنت در روز چهارشنبه 1.8 درصد و وست تگزاس اینترمدیت 2.8 درصد سقوط را تجربه کرده بودند.

بهای نفت در ماه اوت و پس از انتشار خبر تصمیم تولیدکنندگان نفتی اوپک برای کاهش سطح تولیدات، تا 20 درصد افزایش یافته بود. این طرح برای اجتناب از عرضه مازاد تولیدات به بازار و حمایت از بهای طلای سیاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. کارشناسان "ای ان زی بانک،" اسرالیا و نیوزلند، اعلام کردند نفت برنت به دلیل آنکه هنوز تعدادی از اعضای اوپک –مانند عراق – اعلام کردند به آن که باید نفت تولید نمی‌کنند، تحت فشار قرار دارد. نگرانی‌هایی در باره احتمال افزایش تولیدات نفتی از سوی برخی اعضای اوپک وجود دارد.

بهای جهانی طلا نیز پس از آنکه در جلسه پیش (روز چهارشنبه) به پایین‌ترین سطح در 4 هفته اخیر رسید، در معاملات روز پنجشنبه افزایش جزئی را تجربه کرد. افزایش بهای طلا در ارتباط با سخنان اخیر "جنت یلن،" رئیس بانک مرکزی آمریکا، که از تغییر سیاست‌های نرخ بهره بانکی سخن گفته بود موجب کاهش اندک ارزش دلار شد، به دست آمد.

بهای هر اونس طلا به 2 دهم درصد افزایش به یک هزار و 326 دلار و 22 سنت رسید. فلز زرد در معاملات روز چهارشنبه یک هزار و 323 دلار و 20 سنت در هر اونس قیمت‌گذاری شد که پایین‌ترین رقم در 4 هفته اخیر به حساب می‌آمد.

در همین مدت ارزش دلار در مقایسه با سبد 6 نرخ ارزی دیگر که رقیب دلار هستند، یک دهم درصد کاهش یافت. افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا این احتمال را تقویت می‌کند که ارزش دلار بالا رود و طلا نیز قیمت بگیرد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها