برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۳
معامله‌گران بازار سهام امروز دوشادوش بازارگردان‌های حقوقی سنتی بازار برای حمایت از حجم و ارزش معاملات روزانه شاهد حمایت شاخص کل بورس در کانال ۷۸ هزار واحدی بود؛ بازاری که به سمت بازار بدهی گرایش پیدا کرده است.
فارس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشبنه 3 شهریور ماه 95 با افزایش 117 واحدی به رقم 78 هزار و 81 واحد رسید.

شاخص قیمت هم‌وزن اما با کاهش 15 واحدی روی رقم 11 هزار و 578 واحد ایستاد.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور با افزایش 176 واحدی روی عدد 87 هزار و 308 را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 24 واحدی عدد 55 هزار و 6 واحد را تجربه کرد که شاخص بازار دوم با 888 واحد افزایش به رقم 168 هزار و 598 واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افت یک واحدی عدد 798 واحد را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 114 واحد، سرمایه‌گذاری غدیر با 37 واحد و بانک خاورمیانه با 22 واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت مخابرات ایران با 15 واحد، پالایش نفت اصفهان با 11 واحد و پالایش نفت تبریز با 10 واحد افزایش، بیشترین تاثیر منفی را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس،‌ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 241 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 50 هزار و 600 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بانک خاورمیانه، حق تقدم خرید سهام بین‌المللی محصولات پارس، حق تقدم خرید سهام کشاورزی و دامپروری مگسال از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های ایتالران، حق تقدم خرید سهام بیمه ملت، حق تقدم خرید سهام سیمان فارس خوزستان متوقف شدند.

به گزارش فارس، امروز 400 میلیون سهم سرمایه‌گذاری غدیر به ارزش بیش از 87 میلیارد تومان همزمان با دومین روز هفته دولت به کدهای درون گروهی سهامدار عمده کد به کد شد.

در نماد معاملاتی بانک پاسارگاد اما بیش از 52میلیون سهم به ارزش بیش از 5.5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده کد به کد شد.

19 میلیون سهم بیمه اتکایی ایرانیان نیز به صورت بلوکی میان سهامداران عمده حقوقی منتقل شد.

در صنعت دریای ایران اما 14.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان کد به کد شد.

امروز معاملات انتقالی در داده‌پردازی ایران به جابجایی درون گروهی 12.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 3.5 میلیارد تومان منتهی شد.

در عین حال معاملات درون گروهی به جابجایی 5 میلیون سهم پتروشیمی شیراز از سوی سهامدار عمده حقوقی به کدهای تابعه آن منتهی شد.

در عین حال طی بازار عادی خرده‌فروشی سهام امروز بیش از 6.5 میلیون سهم هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به ارزش حدود 4 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

سرمایه‌گذاری غدیر در جریان معاملات درون گروهی خود امروز در بازار عادی معاملات خرده‌فروشی سهام نیز به معاملات کد به کد روی آورد که حاصل آن انتقال بیش از 20 میلیون سهم به کدهای درون گروهی سهامدار عمده بود.

در گروه خودرویی‌ها اما نماد سایپا امروز شاهد بازارگردانی این سهم و معاملات انتقالی 80 میلیون سهمی در محدوده صفر تابلو بود. سهامدار عمده فولاد مبارکه نیز امروز پا به پای سایر بازیگران سنتی بازار به معاملات کد به کد بیش از 14 میلیون سهمی به منظور مقاومت در برابر ریزش قیمت این سهم از محدوده صفر تابلو بود.

در میدکو نیز امروز معاملات درون گروهی در جریان بازار عادی خرده‌فروشی به انتقال بیش از 28 میلیون سهم به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتهی شد.

براساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی نظاره‌گر معاملات کم عمق در کلیت معاملات بازار بود که نوسانی شدن قیمت‌ها در بازار بدهی گرایش خریداران به این بازار را در پی داشت. این در حالی بود که همزمان با دومین روز هفته دولت حقوقی‌ها و بازیگران سنتی بازار به پشتوانه گروه‌های شاخص‌ساز اقدام به معاملات کد به کد و درون گروهی کردند.

در عین حال انتشار خبرهایی مبنی بر جذب سرمایه خارجی در گروه‌های خودروساز امروز باعث شکل‌گیری صف‌ خریدهای میلیونی همسو با بازارگردانی سهام از سوی حقوقی‌های آنها بود هرچند که عرضه سهام نتوانست به پایداری این صف‌ها بیانجامد و در کلیت معاملات خودرویی‌ها روندی متعادل را حکمفرما کرد.

از اتفاقات قابل تامل در بازار سهام این روزها می‌توان به نوسان عجیب و غریب قیمت سهام آتیه داده پرداز پس از عرضه اولیه این سهم طی 17 روز معاملاتی اخیر اشاره کرد که بازدهی این سهم را به حدود 80درصد در این مدت زمانی رسانده است. شرکتی با سرمایه 30 میلیارد تومانی که در مجموع ارزش بازار سهام آن از 230 میلیارد تومان فراتر رفته است.

در سایر گروه‌های بازار اگرچه انگیزه‌های سفته بازی به اتکای پول‌های نشسته در پشت سهم‌ها باعث نوسانات عجیب و غریب شده، اما منکر وجود سهم‌های ارزان و جذاب برای سرمایه‌گذاری‌های میان مدت نیست.

بازار سهام امروز بازاری متعادل و برخوردار از حمایت حقوقی‌های سنتی بازار بود که نوسانی شدن قیمت اوراق در بازار بدهی باعث گرایش برخی معامله‌گران به این بازار شد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: