برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۲۵۴
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲
انتخابات رئیس شورای شهر و سیاست زدگی اصلاح طلبان
آخرین رییس شورای شهر چهارم به زودی انتخاب خواهد شد. زمان دقیق انتخابات هیأت رییسه شورای شهر تهران هنوز مشخص نیست اما رقابت سیاسی برای بدست آوردن کرسی ریاست بین اصولگرایان و اصلاح طلبان شورای شهر اغاز شده است.
8صبح: آخرین رییس شورای شهر چهارم به زودی انتخاب خواهد شد. زمان دقیق انتخابات هیأت رییسه شورای شهر تهران هنوز مشخص نیست اما رقابت سیاسی برای بدست آوردن کرسی ریاست بین اصولگرایان و اصلاح طلبان شورای شهر اغاز شده است.

به گزارش 8 صبح، این درحالی است که تقسیم اعضای شورای شهر به اصلاح طلب و اصولگرا و مستقل خود نوعی ایراد جدی است که خبر از وارد شدن سیاست به مدیریت شهری دارد چه برسد به این که برای تعیین رییس شورا نیز جناح بندی های حزبی انجام شود.

به تازگی اما سخنگوی فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر از انتخاب «مسجدجامعی»به عنوان گزینه نهایی اصلاح طلبان برای انتخابات هیات رئیسه آتی شورای شهر خبر داده است. این اتفاق در حالی رخ داده که اصلاح‌طلبان در مورد پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا از هم‌اکنون جلسات و هم‌اندیشی‌هایی را برگزار می کنند.

جلساتی که در آنها قرار است بررسی و آسیب شناسی شورای اسلامی شهر چهارم دنبال شده و پس از آن با ارزیابی فعالیت اصلاح‌طلبان حاضر در شورای شهر فعلی در مورد سیاست‌های اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر پنجم تصمیم‌گیری شود و به این ترتیب می توان گفت، فعالیت های انتخاباتی از چند ماه ئیش در شورای شهر تهران و از سوی اصلاح طلبان شورا کلید خورده است.

سیاست زدگی در انتخاب رییس

در این میان  از شورای شهر خبر می رسد که اصلاح طلبان لابی های سیاسی خود را برای پیروزی درانتخابات هیات رییسه آغاز کرده اند.

محمد مهدی تندگویان، سخنگوی فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر در مورد رایزنی با ورزشکاران شورا و یا برخی اصولگرایان برای جذب آرای گفته:  سال گذشته در انتخابات هیات رئیسه یک رأی سفید در میان آرا وجود داشت که این نشان می دهد که تعدادی از اصولگرایان از مدیریت چمران راضی نیستند و احتمالا در انتخابات هیات رئیسه آتی نیز تعداد رأی‌های سفید در پی نارضایتی از مدیریت چمران در طیف اصولگرایان بیشتر خواهد شد.

او ادامه داده: ممکن است در پی جلسات و ملاقات ها عده ای از اعضای شورا به ما قول دهند که رأیشان را در سبد اصلاح طلبان می اندازند؛ اما معتقدم نباید برروی آنها حساب باز کرد.

سخنان او تلویحا آغاز لابی های سیاسی برای انتخاب رییس شورای شهر را تایید می کند. این در حالی است که  اصلاح طلبان شورا پیش از این هم در ماجرای انتقاد به شورایاری ها و ارائه لایحه  سلب اختیارات شهردار تهران نشان دادند که جناح سیاسی خود را به صلاح و خیر مردم ترجیح می دهند و این مساله تنها و تنها به ضرر شهروندان تهرانی است که می خواهند مشکلات شهرشان حل شود.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: