برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۲۲۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶
نماینده مردم شاهین شهر از تقدیم سوال نمایندگان از وزیر خارجه به دلیل حمایت از دیپلمات‌های دستگیر شده، به هیئت رئیسه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران: "حسینعلی حاجی‌دلیگانی" نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه از ارائه سوال هفت نماینده خانه ملت از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور به هیئت رئیسه خبر داد.

وی تصریح کرد: موضوع سوال علت حمایت از دو دیپلمات فرانسوی و انگلیسی که در سفر به مرزهای غرب کشور تحت عنوان هماهنگ بودن با وزارت خارجه در حال جاسوسی و عکسبرداری از مراکز نظامی بوده‌اند، است.

حاجی‌دلیگانی همچنین در ادامه با بیان اینکه اقدامات فرانسه مغایر منافع ملی و روابط میان دو کشور بوده است، اظهار داشت: فرانسه متاسفانه کمک‌هایی را به منافقین و داعش از جهات مختلف با علم به اینکه این‌ها تروریست‌ هستند، داشته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: منافقان سالیان سال انسان‌های بی‌گناه را کشتد و فرانسه علی‌رغم اطلاع از این موارد به آنها پناه داده و در جهت اعمال تروریستی تشویقشان کرده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه تاکید کرد: طبیعی است با چنین اوضاعی وزیر امور خارجه کشورمان باید در جهت تنبیه فرانسه اقدام و برای ممانعت این اقدامات فرانسه عمل کند نه آنکه برخی از امتیازات را به دیپلمات‌های آن‌ها نیز ارائه کند.

شایان ذکر است؛ اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر و جواد کریمی قدوسی نمایندگان مردم مشهد و کلات، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌‌کریم و هاچر چنارانی نماینده مردم نیشابور از نمایندگان پرسشگر بودند که طی نامه خود از محمدجواد ظریف تصریح کردند:

"جناب آقای وزیر خارجه

روز گذشته 26 مرداد 95 رایزن فرهنگی سفارت فرانسه و کاردار دوم دولت خبیث انگلیس بدون هیچ‌گونه توجیهی به مرزهای امنیتی جمهوری اسلامی در غرب کشور سفر می‌کنند و با دوربین‌های خود از استحکامات نظامی و پادگان‌های سپاه و ارتش عکسبرداری می‌کنند و فرماندهان و مسئولین اطلاعات سپاه، آنها را متوقف و دوربین‌های آنها را که از مراکز امنیتی جمهوری اسلامی عکس گرفته‌اند، ضبط می‌نمایند.

چرا اجازه سفر به دو دیپلمات به نقطه‌ای که دشمن می‌کوشد عناصر داعش را از آن به داخل نفوذ دهد، می‌دهید؟

جناب آقای ظریف

صریحاً به ملت ایران توضیح دهید که چرا به دو دیپلمات از دو کشوری که بیشترین دشمنی را بعد از شیطان بزرگ آمریکا با ملت ایران داشته‌اند، وزارت خارجه اجازه سفر به یک نقطه حساس و امنیتی که دشمن تلاش می‌کند عناصر داعش را از این نقاط به داخل کشور نفوذ دهد، اجازه سفر می‌دهید و در رسانه‌ها زمانی که به اطلاع عموم، برخورد با این دو دیپلمات را می‌دهند، وزارت خارجه بلافاصله عکس‌العمل انجام می‌دهد و می‌گوید این سفر با حمایت و هماهنگی ما بوده است".
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: