برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۲
وزیر خارجه ترکیه ضمن تأیید سفر روز گذشته خود به تهران بر ضرورت تسریع تلاش‌های برای دستیابی به راه‌حلی برای بحران سوریه تأکید کرد.
تسنیم: مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، در گفتگو با خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه گزارش‌ها درباره سفر به تهران در روز پنج‌شنبه را تأیید کرد.

چاووش‌اوغلو گفت: «در آنجا موضوعات منطقه‌ای به مانند سوریه، عراق،‌ یمن و گروه‌های تروریستی دشمن یا تهدید‌آمیز به مانند پ‌ک‌ک و پژاک را مورد بحث قرار دادیم.»

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به این سفر اعلام کرد: آقای داوود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه به منظور پیگیری تفاهمات و رایزنی های به عمل آمده میان دو کشور در سفر هفته گذشته دکتر محمد جواد ظریف به آنکارا دیروز سفر کوتاهی به تهران داشت و با وزیر امور خارجه کشورمان رایزنی و در مورد آخرین تحولات منطقه و روابط دو جانبه بحث و گفتگو نمود.

بهرام قاسمی اظهار داشت: مذاکرات دو وزیر خارجه در تهران به مدت پنج ساعت به طول انجامید.

وی افزود: در سفر هفته گذشته دکتر ظریف به آنکارا و مذاکرات چندساعته او با رییس جمهوری ترکیه و سایر مقامات عالیرتبه آن کشور تفاهم شد دو کشور به طور مستمر چه به صورت رسمی و حتی غیر رسمی گفتگو های فشرده و مستمری را در اشکال و سطوح مختلف بین مقامات دو کشور داشته باشند.

قاسمی گفت : در همین راستا قرار است در آینده نزدیک نیز دیدار های متعددی به صورت فشرده در سطوح متفاوت بین مقامات عالی دو کشور به عمل آید.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: