برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۲۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۷
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینکه بعضی‌ها می‌گویند چرا ایران از سوریه دفاع می‌کند، دلیلش دفاع از امنیت ملی ایران است.
باشگاه خبرنگاران: پاسخ منفی ایران به درخواست رسمی آمریکا برای استفاده از فضای هوایی کشور در حمله به افغانستان، "علاالدین بروجردی" رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در جلسه آگاه‌سازی سیاسی که با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان ستاد ارتش در سالن همایش‌های اداره فناوری اطلاعات این ستاد برگزار شد، گفت: اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران، بر اساس راهبرد «ما می‌توانیم» امام خمینی(ره) است.

بروجردی با بیان اینکه استقلال سیاسی یعنی اینکه هر کشوری برای خود تصمیم بگیرد، افزود: هنگامی که آمریکا تصمیم گرفت به افغانستان حمله کند، رسماً از ایران برای استفاده از فضای هوایی کشور درخواست کرد که با پاسخ منفی ما روبرو شد.

وی با تأکید بر حمایت از محور مقاومت به ویژه حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: آمریکا و متحدان اروپایی و منطقه‌ای او، پشتیبان رژیم صهیونیستی اسرائیل هستند و در مقابل، ما از حزب‌الله و محور مقاومت در سوریه و عراق حمایت می‌کنیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را بر اساس راهبرد "ما می‌توانیم" امام خمینی(ره) توصیف و اضافه کرد: در منطقه حساس خاورمیانه و غرب آسیا معادله قدرت تغییر کرده است و اینکه بعضی‌ها می‌گویند چرا ایران از سوریه دفاع می‌کند، دلیلش دفاع از امنیت ملی ایران است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: