برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
جلسه امروز شورای شهر حاشیه هایی به همراه داشت. احمد حکیمی‌پور در جریان دویست و هشتادو سومین جلسه شورای شهر نسبت به رویکرد روزنامه همشهری تذکر کتبی داد.


راه نو: جلسه امروز شورای شهر حاشیه هایی به همراه داشت. احمد حکیمی‌پور در جریان دویست و هشتادو سومین جلسه شورای شهر  نسبت به رویکرد روزنامه همشهری تذکر کتبی داد. او گفت: پیرامون طرحی که مبنی بر لغو مصوبه اختیارات شهردار از سوی به اتفاق از سوی اصلاح طلبان و اصولگرایان شورای شهر ارایه شده بود آقای سروری مطلبی را در روزنامه همشهری منتشر کرده بودند که بنده نیز در متنی کاملا حقوقی و قانونی پاسخی را جهت انتشار به روزنامه فرستادم که طبق قانون باید ظرف ٤٨ ساعت منتشر می‌شد ولی از چهارشنبه هفته قبل تاکنون هنوز در انتظار انتشار آن هستیم و این تخلف آشکار قانونی است. در همین راستا مدیر مسئول روزنامه همشهری جوابیه ای منتشر کرد که به شرح زیر است:
 
 
آقاي حكيمي پور بسم الله!

جناب آقاي احمد حكيمي پور، عضو محترم شوراي شهر امروز در صحن علني شوراي شهر نسبت به عدم درج جوابيه خود به اظهارات آقاي سروري عضو محترم ديگر شوراي شهر كه در روزنامه همشهري منتشر شده بود، انتقاد كردند و در ادامه چنين اظهار نظر كردند كه : چرا بايد دبيركل يك حزب سياسي مديرمسوول و سردبير روزنامه همشهري باشد؟ برخي تلاش مي كنند شورا و شهرداري دشمن باشند و مشخص نيست چه سودي مي برند؟

اگرچه اميدوارم اين تذكر و سخنان ايشان ارتباطي با نقد قبلي بنده در همين كانال شخصي درخصوص نوشته ايشان در يكي از روزنامه هاي صبح نداشته باشد، اما جهت روشنگري اين چند نكته را عرض مي كنم:

۱- مطابق ماده 23 قانون مطبوعات، پس از وصول جوابيه نشريه مكلف است در يكي از دو شماره پس از وصول جوابيه را منتشر كند، نامه جناب آقاي حكيمي پور همراه با هشت صفحه ضميمه در روز شنبه 23 مرداد به واحد حقوقي روزنامه ارجاع شد تا مطابق ماده يادشده روند قانوني طي شود، همزمان مطلب ايشان حروفچيني و آماده صفحه آرايي شد اما ايشان ظهر ديروز با بنده تماس گرفتند و از عدم درج گلايه كردند و بنده عرض كردم كه در دست اقدام است و چهارشنبه يا شنبه مي تواند منتشر مي شود و از ايشان استعلام كردم كه چه روزي بهتر است و ايشان گفتند پس شنبه منتشر شود! حالا جاي تعجب است كه علي رغم اين توافق شفاهي، چرا اين تذكر در صحن علني شورا طرح مي شود؟! حتي ايشان پيشنهاد ميزگردي را با حضور آقاي سروري دادند كه بنده استقبال كردم.

۲- بنده با اطمينان عرض مي كنم كه تذكرات همه اعضاء شوراي شهر از هر طيف سياسي كه در جلسات شورا مطرح شده در روزنامه همشهري منتشر شده است حتي اگر عليه مديريت شهري، شخص شهردار و خود روزنامه همشهري باشد. ضمن اينكه روزنامه همشهري به دفعات اظهارات غيرسياسي اعضاء اصلاح طلب شورا را منتشر كرده چنانكه در مورد اخير همين شنبه حضور آقاي مسجد جامعي را در برنامه تهرانگردي با عكس و تيتر در صفحه اول منتشر كرد.

۳-  از سوي ديگر آقاي حكيمي پور در تذكر خود مطرح كردند كه چرا بايد دبيركل يك حزب سياسي مديرمسوول و سردبير روزنامه همشهري باشد؟ اولا بايد از ايشان پرسيد كدام قانون چنين منعي ايجاد كرده است؟ به همان دليلي كه دبيركل يك حزب سياسي مي تواند عضو شوراي شهر باشد، وزير باشد، معاون رييس جمهور باشد به همان دليل هم مي تواند مديرمسوول يك روزنامه باشد. مگر دامنه نفوذ و اختيارات يك وزير و مسوول دولتي و عضو شوراي شهر كمتر از يك مديرمسوول است؟ ثانيا بنده به عنوان دبيركل جمعيت پيشرفت و عدالت از سال گذشته تا الان به همراه اعضاي شوراي مركزي جمعيت ديدارهاي متعددي را با شخصيت هاي سياسي از جمله آقايان لاريجاني، سيد حسن خميني، حدادعادل، ابوترابي، فدايي، رضايي، توكلي و ... داشته ام كه برخي از آنها به دليل اهميت موضوع و نقل قول هاي مهم تيتر يك و عكس يك روزنامه هاي اصلاح طلب شدند، اما شما يك كلمه از اين ديدارها را در صفحه اول روزنامه همشهري نمي بينيد و بسياري از آنها حتي در صفحه سياسي روزنامه هم منتشر نشده اند در حالي كه هيچ منعي هم براي انتشار وجود نداشت. اما اخبار حزب كارگزاران سازندگي در دهه هفتاد به تكرار در صفحه اول روزنامه همشهري منتشر مي شد.

۴- از سوي ديگر ايشان گفتند درج با تاخير جوابيه، باعث دشمني ميان شورا و شهرداري مي شود و اضافه كردند كه برخي تلاش مي كنند شورا و شهرداري دشمن باشند و مشخص نيست چه سودي مي برند؟ احتمالا منظورشان از (برخي) بنده و همكارانم در روزنامه همشهري هستيم. جناب آقاي حكيمي پور! يك روز تاخير در درج جوابيه (آن هم با توافق) باعث دشمني ميان شورا و شهرداري مي شود يا گفتگو و مصاحبه روزانه با رسانه ها در تخريب عملكرد مديريت شهري؟! اظهار اينكه هزينه اداره شهر صد برابر شده است، بيشتر رابطه شورا و شهرداري را مخدوش مي كند يا درج با تاخير جوابيه در روزنامه همشهري؟! بنده در يادداشت قبلي از جنابعالي سوال كردم كه واقعا آيا در اين دوره مديريت گذشته از نگاه شما هيچ خدمت ارزشمندي در شهر تهران انجام نشده كه در كنار همه انتقاداتي كه طرح مي كنيد به آن موارد هم اشاره كنيد؟ اغراق هم نكنيد به واقعيت ها اشاره كنيد. حداقل فقط يك مورد به خدمات مديريت شهري در دوره اي كه خودتان عضو شوراي شهر بوديد بپردازيد. خب اينها دوستي مي آورد. پس دوستي و دشمني در دستان و بيان خود شماست اگر به دنبال دوستي هستيد بسم الله!

۵- وظيفه همه ما در هر جايگاهي كه هستيم خدمت به مردم و رفع معضلات اساسي اين كشور است و تلاش من و همكارانم در روزنامه همشهري نيز در اين راستا است. اميدوارم فارغ از نگاه هاي سياست زده در اين مسير گام برداريم.
 
حسين قربانزاده
مديرمسوول و سردبير روزنامه همشهري
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی