برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۷
استقلال درحالی گام به دیداربرگشت مقابل اف سی سئول می گذارد که یکی از مردان تاثیرگذارش را در اختیار ندارد. آندرانیک تیموریان مردی که در بازی با بوریرام ستاره تیمش بود و مقابل اف سی سئول هم زحمت بسیاری برای استقلال کشید حالا یکی از غایبان بزرگ بازی برگشت محسوب می شود.
استقلال درحالی گام به دیداربرگشت مقابل اف سی سئول می گذارد که یکی از مردان تاثیرگذارش را در اختیار ندارد. آندرانیک تیموریان مردی که در بازی با بوریرام ستاره تیمش بود و مقابل اف سی سئول هم زحمت بسیاری برای استقلال کشید حالا یکی از غایبان بزرگ بازی برگشت محسوب می شود.
 
آندو اما غیبت خودش و نکونام را در نتیجه ای که قراراست چهارشنبه رقم بخورد بی تاثیر می داند. او به صعود استقلال ایمان دارد. او امیرقلعه نویی را باوردارد...
 
آندرانیک تیموریان از بازی رفت برابر سئول و بازی سرنوشت ساز چهارشنبه گفت.
 
_ازبازی با بوریرام شروع کنیم یا اف سی سئول؟!
 
درباره بازی با بوریرام که خیلی حرف زدیم. آن بازی برایم بسیار خاطره انگیز بود. درتایلند یکی از بهترین بازیها استقلال طی سال ها اخیر رقم خورد. دیدید که با وجود اینکه یک گل از حریف عقب بودیم چه طوری به بازی برگشتیم. ما نیمه مربیان را در آن بازی به خوبی بردیم و با اقتدار صعود کردیم.
 
_ شاید تصورمی کردید مقابل اف سی سئول هم همان اتفاقات رخ می دهد و نیمه مربیان را بازهم می برید.
 
بله، این تصوروجود داشت. فکرمی کردیم نیمه دوم به بازی برمی گردیم اما متاسفانه گل دوم را خیلی زود خوردیم. شاید اگر به آن زودی دروازه ما بازنمی شد گل مساوی را می زدیم آن وقت دیگرخیال مان برای بازی برگشت راحت بود.
 
_یعنی الان نیست؟
 
خب، اگریک گل می زدیم شرایط خیلی فرق می کرد اما حالاهم شانس داریم؛ حتی بیشتر از بازی رفت در سئول. شما فکر می کنید صعود استقلال به فینال لیگ قهرمانن آسیا ممکن نیست؟!نه، خیال من هنوز هم راحت است!
 
_درفوتبال هرنتیجه ای برمی گردد، اما باید باور داشت کارسختی دارید به خصوص اینکه نه تو برای استقلال بازی می کنی و نه نکونام.
 
مگرمن و جوادچه فرقی با بقیه داریم؟ این را از ته قلبم می گویم که هیچ تفاوتی بین من و جواد با دیگربازیکنان نیست. استقلال پژمان نوری را دارد که خیلی با تجربه است. خسروبه ترکیب اصلی برمی گردد که او هم یکی از بهترین هافبک راست های استقلال در آسیا است. خود ساموئل هست که من فکر می کنم چهارشنبه بهترین بازی اش را برای استقلال انجام می دهد و احمد جمشیدیان که دیدید مقابل اف سی سئول در همان دقایقی که وارد زمین شد چه قدر خوب کار کرد. ما بازیکنان بزرگی داریم. فرهاد مجیدی، محمد مهدی نظری، محمد قاضی و آرش برهانی هم هستند. گوران لاروه را هم داریم که می تواند در صورت لزوم برای استقلال بازی کند.
 
_اما شما جزوعناصرتخریبی استقلال هستید و درکنترل جریان بازی به خصوص نگه داشتن نتیجه می توانستید به استقلال کمک کنید. تجربه تان هم که بیشتر از دیگربازیکنان است.
 
این قدر به نبودن من و جواد فکر نکنید. تردید ندارم که اگر دروازه اف سی سئول را در نیمه اول باز کنیم تیم صعود می کند. حسم می گوید یک گل در نیمه اول می زنیم و یک گل در نیمه دوم.
 
_ حست دیگر چه می گوید آقای تیموریان؟
 
حسم می گوید این بازی را با پنالتی می بریم! این بازی در مجموع مساوی می شود و ما در ضربات پنالتی اف سی سئول را حذف می کنیم.
 
_حرف های تو خوش بینی است یا واقعیت و یا شاید می خواهی به هم تیمی هایت روحیه بدهی ؛این طور است؟
 
من با واقعیت ها زندگی می کنم. در سئول ما اسیر اشتباه های فردی شدیم که برای هربازیکنی ممکن است رخ دهد. اما در تهران دیگر آن اشتباه ها تکرار نمی شود و اف سی سئول هم با احتیاط زیادی وارد زمین می شود. یکی از دلایلی که باعث شده این قدر مطمئن حرف بزنم حضور شخص قلعه نویی روی نیمکت استقلال است.
 
_اما امیر نتوانست مثل بازی با بوریرام این بازی را برگرداند.
 
درست است نشد. اما وقتی یک مربی به خاطر باخت تیمش این قدر ناراحت می شود که تا صبح بعد از بازی نمی تواند بخوابد حتما خیلی انگیزه برای صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا دارد. ناراحتی قلعه نویی از این باخت خیلی زیاد بود و من به شخصه تا حالا این قدر قلعه نویی را به خاطر باخت استقلال غمگین ندیده بودم. شک نکنید که ناراحتی قلعه نویی در عملکردبچه ها در بازی برگشت تاثیر خواهد گذاشت. فکر می کنم در تیم کسی نباشد که دوست داشته باشد دوباره قلعه نویی را این همه ناراحت ببیند. ما باید کاری کنیم که قلعه نویی بعد از بازی بخندد.
 
_دراین پانزده روز دوری از ایران چه چیزهای به دست آوردید؟
 
به لحاظ روحی کمی اذیت شدیم اما تجربه بسیار گران بهایی به دست آوردیم. یاد گرفتیم که در یک اردوی بلند مدت باید چه طور با هم ارتباط برقرارکنیم و خودمان را با شرایط بازی در زمین حریف وفق بدهیم. استقلال تجربه خوبی را به دست آورد هرچند که در بازی دوم به نتیجه ای که می خواستیم نرسیدیم. به نظر من اگرکنفدراسیون فوتبال آسیا طوری برنامه ریزی می کرد که ما مجبورنمی شدیم 15 روز دور از وطن مان باشیم خیلی بهتر بود اما این هم تجربه متفاوتی بود.
 
_وضعیت درون اردوی استقلال در این مدت چگونه بود؟
 
بچه ها پشت هم بودند و به جرات می گویم خیلی انگیزه برای بردن اف سی سئول داشتیم. می خواستیم دو تیم شرقی را در خانه شان مغلوب کنیم و با دست پر به تهران برگردیم اما نشد. خودم بیش از همه ناراحتم چون بازی برگشت را از دست دادم اما همان طور که گفتم ته دلم به پیروزی دراین بازی خیلی خوش بینم و همان طور که گفتم استقلال را در فینال لیگ قهرمانان آسیا می بینم.
 
_ فکرمی کنی هواداران استقلال هم مثل تو این قدر امیدوارباشند؟
 
آن ها که خیلی بهتر ما شرایط استقلال را درک می کنند. مطمئنم چهارشنبه ورزشگاه آزادی پر می شود و شب سیاهی برای اف سی سئول رقم می خورد. از همین حالا ترس را وجود کره ای ها می بینم که چه طور پای شان جلوی 100 هزارنفر می لرزد و نمی توانند به دروازه استقلال نزدیک بشوند.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: