برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۰
نماینده سابق مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ۸ صبح:
آصفری با تاکید بر اینکه ما کمبود قانون نداریم گفت: متاسفانه امروز ما کسانی را برای برخورد با مساله فساد نداریم چون تا زمانی که آقایان از خودشان شروع نکنند نمی توانند با متخلف برخورد کنند لذا امروز مسئولین اول باید با خودشان تکلیفشان را روشن کنند و بعد توقع داشته باشند که این مشکلات حل شود و بدانند که این مسائل با سخنرانی قابل حل نیست، چون اصل مشکل خود اینها هستند.
هشت صبح: محمد حسن آصفری، نماینده سابق مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با "۸صبح" یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی که همیشه مسئولین روی آن مانور داده و تاکید می کردند را ایجاد عدالت اجتماعی در جامعه و کم کردن فاصله طبقاتی بین مردم و مسئولین خواند و اظهار داشت: تاکید همه مسئولان نظام و در راس آنها مقام معظم رهبری بر این بوده که اقداماتی صورت بگیرد که فاصله طبقاتی بین مسئولین و و مردم کم شود تا خود را تافته جدابافته ندانند.

وی ادامه داد: این در حالی است که امروز کسانی به خود این اجازه را می دهند که حقوق های چند ده میلیون تومانی دریافت کنند و از رانت های اقتصادی و امتیازات بالایی برخوردار شوند و در خانه های سازمانی زندگی کنند و از امکانات رفاهی برخوردار گردند، اما بعضی در همین جامعه با داشتن تحصیلات عالیه و آشنایی با فنون از حقوق های زیر یک میلیون تومان برخوردار باشند.

وی با اشاره به فاصله طبقاتی گسترده بین مسئولین و مردم در کشور خاطرنشان کرد: این مساله ای است که مانند یک آفت به جان انقلاب افتاده و بی توجهی به آن سبب بی اعتمادی مردم به نظام و انقلاب می گردد.

آصفری ما امروز شاهد فاصله طبقاتی و سوءاستفاده از جایگاه و پست و قدرت برخی مسئولین در کشور هستیم یادآور شد: عدم نظارت در این موضوعات باعث شکل گیری چنین اتفاقاتی در کشور شده و کسانی امروز در پست و مسئولیت هایی افراد منتسب به خود را در امور اقتصادی وارد کرده و شرکت هایی را در اختیار آنها قرار داده اند که فقط بحث حقوق های نجومی مطرح نیست بلکه بحث پاداش های غیرمتعارف هم جزء دیگر موارد است و یا شرکت هایی را که در اختیار فرزندان  و وابستگان خود قرار داده و از آن سود برده و سوءاستفاده می کنند.

وی ضمن تاکید بر برخورد با چنین افرادی تصریح کرد: برخورد با برخی که در جایگاه ها و پست ها قرار دارند به دلیل تسامل و تسامح با این افراد فکر می کنند اگر با این آنها برخورد شود برای نظام اشکال ایجاد خواهد کرد در صورتی که هر چه با این دانه درشت ها برخورد شود اعتماد مردم به نظام بیشتر خواهد شد.

نماینده سابق مردم اراک افزود: در حال حاضر از زمانی که بحث حقوق های نجومی مطرح شده هیچ کس تاکنون نگفته چه اتفاقی افتاده است فقط تا به حال حقوق 20 میلیون تومان غیررسمی بود و امروز خود دولت اعلام می کند که اگر کسی 20 میلیون تومان دریافت کرد این حقوق رسمیت پیدا می کند. حال کجای این عدالت است که از امکانات دولتی استفاده کرده و 20 میلیون تومان دریافت کنند و افرادی هم زیر یک میلیون تومان حقوق بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه حل این مسائل نیازمند برنامه است و کشور با گفتار درمانی اداره نمی شود متذکر شد: اینکه بیایند این مساله ر در رسانه ها مطرح کنند و یا رئیس جمهور بخشنامه صادر کند و مجلس قوانین را مصوب کند اما خروجی آن در جامعه مشهود نباشد، این موارد غیر از اینکه قبح مسائل را می شکند خروجی برای کشور نخواهد داشت.

آصفری همچنین با بیان اینکه ما ضعف قانونی نداریم و در کشور از قانون بهره مندیم یادآور شد: متاسفانه نگاه های حزبی یک تهدید است که چون یک فرد وابسته به یک حزب و جریان همراه با آنها باشد با آنها برخورد نمی کنند و فکر می کنند که اگر با آنها برخورد شود آسیبش به حزب و جریان وابسته به قدرتی که ما در آن قرار داریم می رسد.

وی افزود: ما کمبود قانون نداریم و متاسفانه امروز ما کسانی برای برخورد با این مساله نداریم چون تا زمانی که آقایان از خودشان شروع نکنند نمی توانند با متخلف برخورد کنند امروز مسئولین اول باید با خودشان تکلیفشان را روشن کنند و بعد توقع داشته باشند که اینها قانونی شود و بدانند که این مسائل با سخنرانی قابل حل نیست.

آصفری تاکید کرد: سازمان های نظارتی اول تکلیف خود را روشن کنند و حقوق های خود را کاهش دهند و از رانت ها خودشان دست بردارند و بعد توقع داشته باشند که مشکل در جامعه حل شود چون اصل مشکل خود اینها هستند
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: