برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۰۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران
نمازی گفت: شورای هماهنگی اصلاحات هنوز با روحانی جلسه‌ای برگزار نکرده است.
تسنیم: علی‌محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران درباره ورود حزب متبوعش به انتخابات 96، گفت: یکی از کارهای اصلی هر حزب موضوع انتخابات است و حتماً احزاب بر روی این مسئله بحث می‌کنند. قطعاً اگر شرایط مهیا باشد، به آن ورود خواهند کرد اما تاکنون صحبتی دراین‌باره در حزب کارگزاران نشده است.

نمازی با بیان اینکه امسال کنگره حزب را برگزار می‌کنیم، خاطرنشان کرد: هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نیست اما پیش‌بینی می‌شود بهمن‌ماه یا دهه اول اسفند برگزار شود.

معاون امور استانهای حزب کارگزاران تصریح کرد: من به‌عنوان معاون امور استانها به دفاتر استانی ابلاغ کرده‌ام که برای برگزاری اولین کنگره استانی آماده شوند و حداکثر تا بهمن‌ماه کنگره‌شان را برگزار کنند. همچنین دستورکار براساس آئین‌نامه ابلاغ خواهد شد که چه دستورکاری را برای کنگره دارند تا در دهه اول اسفندماه کنگره سراسری برگزار شود. البته این تاریخها هنوز قطعی نشده است.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم در پاسخ به این پرسش که روحانی در یک‌سال باقی مانده باید چه اقداماتی انجام دهد، گفت: نظر شخصی من این است که تغییرات در کابینه اکنون جواب نمی‌دهد و چه‌بسا تغییرات نتیجه عکس بدهد. یک وزیر یا استاندار که بر سر کار می‌آید، تا بخواهد بفهمد چه خبر است دولت تمام می‌شود. به‌نظر می‌رسد عمده فعالیتهای دولت باید فعالیت اقتصادی، ارتقاء اقتصاد کشور و بحث بهبود معیشت مردم و خانواده‌ها، رفاه و آسایش عمومی باشد.

نمازی با بیان اینکه کار بسیار مهم بعدی رفتن به سمت این است که از رکود حاکم بر بازار کاسته شود، متذکر شد: باید از رکود کم شود و فعالیتهای اقتصادی رونق پیدا کند. اکثر پیمانکاران  از رکود ناراضی هستند و باید فعالیت و جنب‌وجوش اقتصادی بیشتر شود. امیدواریم با افزایش صادرات نفت و افزایش احتمالی قیمت آن  بتوان کاری کرد اما این کار در گرو یک اراده ملی و همدلی و هم‌زبانی کل نظام است.

وی افزود: اگر همدلی و هم‌زبانی بین مجموعه حاکمیت نباشد و همه حاکمیت با یکدیگر همدل نشوند، خدای ناکرده یأس در بین مردم بیشتر می‌شود که این مسئله آسیب و آفت بزرگی است.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در پاسخ به این پرسش که آیا آقای روحانی نامزد اصلاح‌طلبان در سال 96 است یا خیر، اظهار کرد: برخی چهره‌های حزبی و تشکلها در این یک‌ماه از صحبتهایشان چنین برمی‌آید که کاندیدایشان دکتر روحانی است اما «شورای هماهنگی جبهه اصلاحات» هنوز نظری اعلام نکرده است. افراد یا احزاب می‌توانند نظر خود را بگویند اما شورای هماهنگی باید با روحانی نشست برگزار کند که هنوز این کار انجام نشده است.

نمازی با بیان اینکه ما اصلاح‌طلبان پایبند به نظام هستیم و یکی از عرصه‌های تقویت نظام حضور در انتخابات است، خاطرنشان کرد: ما حق داریم از کاندیدایی که می‌خواهیم حمایت کنیم با جدیت به توافق برسیم و شورای هماهنگی وظیفه این کار را دارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره اینکه آیا شخص دیگری غیر از روحانی می‌تواند نامزد آنها باشد یا خیر، گفت: نظر شخصی من این است که اصلاح‌طلبان کاندیدای صد در صدی خود را معرفی کنند. آقای روحانی اصولگرایی بود که از آن جبهه فاصله گرفت و ما از وی حمایت کردیم اما کاندیداهای اصلی ما نبود. کاندیداهای ما یا ردصلاحیت شدند یا از میانه‌راه انصراف دادند. لذا نظر شخصی من این است که نامزد اصلی خود را (به جای روحانی) روی کار بیاوریم.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: