برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷
احمدی نژاد فعالیت های انتخاباتی خورد را اغاز کرده است. این را می توان از سفرهای گاه و بیگاهش به شهرهای کوچک در استان های مختلف که جای مناسبی برای برگزاری میتینگ انتخاباتی است چرا که مخالفان کمتری در انها حضور دارند، به خوبی فهمید.
راه نو: احمدی نژاد فعالیت های انتخاباتی خورد را اغاز کرده است. این را می توان از سفرهای گاه و بیگاهش به شهرهای کوچک در استان های مختلف که جای مناسبی برای برگزاری میتینگ انتخاباتی است چرا که مخالفان کمتری در انها حضور دارند، به خوبی فهمید.

به گزارش سرویس سیاسی «راه نو»،‌ همین چند وقت پیش بود که محمود احمدی‌نژاد، در سخنرانی  خود در حسینیه ارشاد شهر مشهد به دولت  روحانی انتقاد کرده بود و با اشاره به عملکرد دولت‌های نهم و دهم مدعی شده بود: «تمامی تهمت‌ها ازجمله ضدولایت‌فقیه‌بودن، بهایی‌بودن و... را به این دولت زدند. مشکل این جریان‌ها با احمدی‌نژاد نیست، من که کسی نیستم و تنها سرباز کوچک ملتم. این هجمه منظور دیگری دارد. با نزدیک‌شدن به انتخابات دوباره هجمه و تهمت‌ها دوچندان می‌شود. درحال‌حاضر به‌خاطر مصلحت کشور سکوت می‌کنیم و بنده خود را فدای انقلاب می‌کنم». او مدعی شده زمانی که در سال ٨٤ دولت را تحویل گرفتیم، تهدید به حمله نظامی شده بودیم، اما در سال ٩٢ اوباما برای همکاری با ایران نامه می‌نوشت.»

البته پیش از این نیز محمود احمدی‌نژاد در مسجد محل یعنی نارمک، با مردم سلفی گرفته بود!

به تازگی نیز رییس دولت دهم،  هم‌زمان با سفر رحمانی‌فضلی، وزیر کشور به یزد، به بافق، شهر کوچک کارگری این استان سفر کرده و حرف‌هایی زده است که بیش از گذشته نوید بازگشت او را می‌دهد. در واقع او که همیشه به سوال درباره حضورش در انتخابات جواب سربالا می داد،  این‌بار به طور مشخص از حاکمان، حق تعیین سرنوشت، برگ رأی و انتخابات صحبت کرده است. شاهد این ادعا هم سخنان محمدرضا باهنرا است که اخیرا گفته کسی باور نمی‌کند این سفرهای احمدی‌نژاد انتخاباتی نباشد!

در هر حال نظرات در این خصوص متفاوت است. عده ای از عدم امکان حضور احمدی‌نژاد در انتخابات سال ۹۶ می گویند و عدهای معتقدند او خواهد آمد. هر چه هست نکته اینجاست که احمدی‌نژاد و طرفدارانش آمدن به صحنه را کلید زده‌اند. واکنش ها به این مساله را در جدول زیر بخوانید:
 
 جناح سیاسی   نام  
     اظهارنظر درباره احمدی‌نژاد
 
 
 
اصولگرا
 
لطف الله فروزنده
 
عضو جمعیت ایثارگران با بیان اینکه عملکرد دولت احمدی‌نژاد کاملا قابل دفاع است، گفت: دولتمردان در فرصت باقی‌مانده برای حل مشکلات گام بردارند.
 
 
 
اصلاح طلب
 
 
محسن مهر علیزاده
 
مهرعلیزاده احمدی‌نژاد و اصولگرایان نمی‌توانند زیر یک چتر باشند. وی گفت: اگر خود احمدی نژاد بیاید وضعیت وی با توجه به افکار مردم و جامعه مشخص است و حال اگر بخواهد بیاید و انصراف دهد فرد دیگری را بیاورد وضعیت آن فرد هم مشخص است.
 
 
 
اصولگرا
 
 
 
محمدرضا باهنر
 
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: کیست که باور کند احمدی‌نژاد قصد کاندیداتوری در انتخابات را ندارد.وی گفت: اینکه ما هم فکر کنیم از حالا باید احمدی نژاد را خط بزنیم و یا اینکه از لیست حذف کنیم اینطور نیست چرا که ما هیچ کس را در شرایط فعلی از لیست حذف نمی‌کنیم، اما ماندن افراد در لیست هم به هیچ وجه دلیلی بر تأیید نخواهد بود.
 
 
 
اصلاح طلب
 
 
 
محمد رضا خباز
 
استاندار سمنان معتقد است که اگر قوه قضائیه فقط به یکی از پرونده‌های احمدی نژاد رسیدگی کند،‌ او دیگر برای همه عمرش از تمامی سمت‌ها محروم خواهد شد چه برسد به ریاست‌جمهوری.
 
 
 
 
اصلاح طلب
 
 
 
ابراهیم اصغرزاده
 
فعال اصلاح طلب گفت: تهديد احمدي‌نژاد جدي است. اصولگرايان هم راه و چاره‌اي ندارند جز اينكه از او حمايت كنند يا تن به يك نيروي نظامي دهند. نيروي نظامي مثل قاليباف يا سردار سليماني كه كاملا چهره نظامي دارد. به نظر من تصميم‌گيري اصولگرايان مي‌افتد به بعد از اينكه در انتخابات رياست‌جمهوري امريكا چه اتفاقي مي‌افتد و برجام چه سرنوشتي خواهد داشت.
 
 
 
 
 
 
 
اصلاح طلب
 
 
 
 
 
عطریانفر
 
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران افزود: تنها کسانی که از بین اصولگرایان می توان روی آنها متمرکز شد دو نفرند، یکی آقای احمدی نژاد و دیگری آقای باهنر. آقای احمدی نژاد این هوشیاری را دارد که در چنین نقطه ای نباید خودش را مطرح کند ضمن آنکه اساسا این تجربه که دیگرانی که یک دوره مدیریت کردند دوباره برگردند خیلی برای مردم جا نیفتاده و پذیرفته شده نیست بنابراین نمی آید و یک نماینده از جانب خود به میدان می فرستد. منطق سیاست ورزی و عقل سیاسی شخص آقای باهنر اجازه نخواهد داد که او خود را مطرح کند. عقل گروه اصولگرایان نیز حکم می کند که یک نیروی ضعیف تر از آقای باهنر یا کمتر شناخته شده تر از او را به صحنه بیاورند.
 
 
 
 
 
 
 
اصولگرا
 
 
 
 
 
امیر محبیان
 
 
فعال اصولگراگفت: احمدی‌نژاد در جاهای مختلف با سخنرانی، ابراز قدرت و جمع‌کردن مردم، مشغول تست‌کردن فضا و ایجاد ذهنیت است. قطعا این‌ حرکات، آثار روانی خود را دارد. احمدی‌نژاد برای ورود به انتخابات 96 یکسری فاکتورهایی را لحاظ می‌کند. وی مایل نیست در انتخابات سال آینده متحمل شکست شود چون با تعریفی که خودش دارد، دلش می‌خواهد قهرمانانه پیروز شود. احمدی‌نژاد نمی‌آید که مدل قالیباف یا محسن رضایی را پیگیری کند. اصولگرایان از احمدی‌نژاد سوال‌هایی دارند و او باید قطعا ابهاماتی را برطرف کند که مثلا شما درباره فلان شخص چه موضعی دارید.  احمدی‌نژاد تاکنون نشان داده که مواضعش درباره برخی افراد، عوض نشده است. وی اگر به صحنه بیاید و بار دیگر روی مواضع قبلی خود تأکید کند، میان اصولگرایان شکاف ایجاد می‌شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اصلاح طلب
 
 
 
 
 
 
بهروز بنیادی
 
نماینده اصلاح‌طلب مردم کاشمر در مجلس دهم همچنین در واکنش به افزایش فعالیت‌های سیاسی احمدی‌نژاد و احتمال حضور مجدد او در عرصه انتخابات، گفت: فکر می‌کنم آقای احمدی‌نژاد به‌عنوان گرم‌کننده تنور انتخابات وارد می‌شود و قطعاً تا پایان در رقابت حضور نخواهد داشت و در زمان مناسب، فرد دیگری معرفی می‌شود. او تصریح کرد:‌ احمدی‌نژاد با وجود این‌که سعی دارد جامعه را گمراه کند، عملکردش مشخص است و دستش نزد مردم رو شده و خوشبختانه مردم در دورترین روستاها تا نخبگان و روشنفکران جامعه به خوبی با شیوه‌های احمدی‌نژاد آشنا هستند و به خوبی می‌دانند که راه حل برون‌رفت از مشکلات، نوع عملکرد احمدی‌نژاد نیست.
 
 
 
 
 
 
 
 
اصولگرا
 
 
 
 
 
حجت الاسلام موحدی کرمانی
 
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز از آغاز فعالیت جریان اصولگرا برای بررسی نحوه ورود به انتخابات آتی ریاست‌جمهوری تا کمتر از یک ماه آینده خبر داد و گفت: نیروهای انقلاب و جریان‌های اصولگرا گزینه‌های مناسب و جدی برای رقابت 96 دارند.وی در پاسخ به سؤالی درباره احتمال حمایت جریان اصولگرا از حجت‌الاسلام حسن روحانی ، تصریح کرد: با توجه به شرایطی که داریم بسیار بعید است که ما بخواهیم از آقای روحانی حمایت کنیم. دبیرکل جامعه روحانیت مبارز درباره احتمال حمایت از احمدی‌نژاد نیز گفت: ما هنوز بحثی نداشته‌ایم اما درباره ایشان هم فکر نمی‌کنم حمایتی صورت بگیرد.
 
 
 
 
 
 
 
اصولگرا
 
 
 
 
محسن کوهکن
نماینده مردم لنجان در مجلس گفت: احمدی‌نژاد اخیرا شعارهای پوپولیستی جدیدی به ویژه در زمینه چند برابر کردن یارانه‌ها می‌دهد. استنباط نیمی از کسانی که نگاه مثبت به عملکرد احمدی‌نژاد دارند (به ویژه در شهرستان‌ها) این است که می‌گویند احمدی‌نژاد به ما یارانه داده است، در حالی که طرح هدفمندی یارانه‌ها یک تصمیم حاکمیتی و چند قوه‌ای است اما چون دولت آن را پرداخت می‌کرد، مردم چنین دیدی دارند. به هر صورت با وجود آنکه باید حرمت کسانی که هنوز طرفدار احمدی‌نژاد هستند را نگه داشت، اما اگر احمدی‌نژاد به صحنه انتخابات آینده نیاید و به خاطر خدا از گزینه مطلوب اصولگرایان حمایت کند، ما از همین الآن از وی تشکر می‌کنیم. وی گفت: احتمال حمایت اصولگرایان از احمدی‌نژاد کمتر از 10 درصد است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: