برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۵۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۹
آسانژ مدعی شد؛
بنیانگذار سایت ویکی لیکس می گوید که انتشار سری جدیدی از رایانامه های هک شده هیلاری کلینتون می تواند «صدمات جبران ناپذیری» را به وجهه این نامزد دموکرات انتخابات آمریکا وارد نماید.
هشت صبح: «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت «ویکی لیکس» در جدیدترین اظهارات خود مدعی شد که انتشار سری جدیدی از رایانامه های هک شده هیلاری کلینتون می تواند «صدمات جبران ناپذیری» به وجهه این نامزد دموکرات وارد نماید؛ زیرا این رایانامه ها حاوی اطلاعات بیشتری در خصوص تخلفات «بنیاد کلینتون» است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در اواسط ماه ژوئن، سایت ویکی لیکس اعلام کرد که در حال آماده سازی خود برای «افشاگری جدیدی علیه هیلاری کلینتون» است. این سایت مدعی شد که سرور خانگی و خصوصی وزیر خارجه سابق آمریکا اطلاعاتی را بازیابی کرده است که می تواند برای متهم نمودن این سیاستمدار کهنه کار کفایت نماید.

جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت ویکی لیکس، در مصاحبه ای با خبرنگار راشا تودی اذعان کرد که  اوراق بدست آمده، بنیاد کلینتون را گرفتار چالش جدیدی خواهد کرد.

شایان ذکر است که اوایل سال جاری پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در جریان رسیدگی به پرونده اتهامات هیلاری کلینتون در خصوص انتقال بی محابای اطلاعات امنیت ملی از طریق ایمیل شخصی خود در زمان تصدی وزارت امور خارجه،‌ اعلام کرد که وی را تحت پیگرد قانونی قرار نخواهد داد؛ تصمیمی که با موافقتها و مخالفتهای بسیاری هم در میان توده مردم و هم اعضای هردو حزب حاکم- جمهوریخواه و دموکرات- روبرو شد.

آسانژ خاطرنشان کرد که «پلیس فدرال آمریکا در حال حاضر مدارکی در دست دارد که برای طرح اتهام علیه هیلاری کلینتون از سوی هیأت منصفه کفایت می کند».

آسانژ همچنین به روابط هیلاری کلینتون با عربستان سعودی اشاره کرد که به زعم وی، به وحشت و نگرانی فزاینده رژیم صهیونیستی [!] دامن زده است. آسانژ مدعی شد که «عربستان احتمالاً بزرگترین اعطاء کننده کمک مالی به بنیاد کلینتون است. شما می توانید ببینید که سیاست صادرات تسلیحاتی هیلاری در زمان تصدی وزارت امور خارجه به طور گسترده ای در جهت تأمین منافع عربستان سعودی بوده است».

بنیانگذار سایت ویکی لیکس در واکنش به اتهاماتی که هیلاری کلینتون به رقیب جمهوریخواه خود وارد کرد و وی را «عامل مسکو» خواند، مدعی شد: «اسناد بایگانی شده از وجود ارتباط عمیق تری میان هیلاری کلینتون و روسیه حکایت دارد». آسانژ در توضیح این ادعای خود به مشاور ارشد استراتژیک کلینتون- جان پودستا- اشاره کرد که عضو هیأت مدیره یک صندوق وابسته به روسیه است و همچنین فعالیتهای سوداگرایانه هیلاری با بازرگانان روسی را متذکر شد که در ازای کمکهای مالی به بنیاد کلینتون می توانستند به طور معجزه آسایی مجوز راه اندازی کسب و کار در آمریکا را دریافت نمایند.

از دیگر ادعاهای به شدت مخرب جولیان آسانژ علیه هیلاری کلینتون می توان به وجود ارتباط مالی میان کلینتون با گروههای جهادگرای افراطی در خاورمیانه و همچنین سیاست وزارت امور خارجه آمریکا در زمان تصدی وی برای استفاده از لیبی به عنوان مجرایی برای ارسال سلاح به سوریه اشاره کرد.

آسانژ اظهار داشت که «دولت آمریکا در زمانیکه هیلاری کلینتون سکاندار وزارت امور خارجه بود،‌ از لیبی به مثابه مجرایی برای انتقال تسلیحات به جهادگرایان در سوریه استفاده کرده است».

بنیانگذار سایت ویکی لیکس همچنین به شرکت فرانسوی «لافارژ» که هیلاری کلینتون عضو هیأت مدیره آن بود، اشاره کرد. گفتنی است که مدیران شرکت مذکور در حال حاضر به اتهام انعقاد قرارداد پیمانکاری با گروه تروریستی داعش در سوریه تحت بازجویی قرار دارند.

جولیان آسانژ مدعی شد که «روزنامه لوموند دریافت که [شرکت لافارژ] در ازای عملیاتهای خود در برخی از مناطق معین به داعش پول- یا بهتر بگویم- مالیات پرداخت کرده، و قراردادهای تجاری متنوعی را منعقد کرده است». وی در ادامه افزود که «نقش هیلاری کلینتون از آن جهت برجسته است که این پول در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ از شرکت لافارژ به بنیاد کلینتون واریز شده است. دلیل این امر چیست؟ [در واقع] رابطه طولانی مدتی میان هیلاری کلینتون و شرکت لافارژ وجود دارد، زیرا وی از اعضای هیأت مدیره آن بوده است».

گفتنی است که سایت ویکی لیکس در اوایل ماه ژوئیه بیش از یکهزار مورد از رایانامه های هیلاری کلینتون در زمان تصدی بر پست وزارت امور خارجه را منتشر کرد و مدعی شد که برای تحت پیگرد قرار دادن هیلاری کلینتون، ادله کافی برای ارائه به پلیس فدرال آمریکا در اختیار دارد.  

منبع: خبرگزاری مهر

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: