برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۳
مقامات آمریکا اعلام کردند یک مرد اهل ایالت اوهایوی این کشور که قصد داشت با استفاده از بمب‌های لوله‌ای به ساختمان کنگره آمریکا حمله کرده و در حمله‌ای به سبک داعش به سمت مردم در حال فرار تیراندازی کند دستگیر شده و روز دوشنبه به دادستانها گفته قصد هدف قرار دادن سخنرانی سالانه باراک اوباما در سال 2015 را داشت.
ایسنا: به نقل از پایگاه نیویورک دیلی نیوز، این توطئه هنگامی افشا شد که کریستوفر لی کورنل، 22 ساله به دادگاه رفت تا در ارتباط با سه فقره اتهام فدرال خود از جمله حمایت از یک سازمان تروریستی و تلاش برای قتل مقامات آمریکا اقرار به گناهکاری کند.

دادستانها قرار است چهارمین فقره اتهام او را لغو کرده و به دنبال حداکثر مجازات 30 سال زندان برای او باشند.

کورنل توسط ماموران دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) در ژانویه 2015 بعد از آن که اقدام به خرید دو قبضه سلاح نیمه اتوماتیک از فروشگاه اسلحه در سینسیناتی به همراه 600 فشنگ کرد، دستگیر شد.

کورنل پیش از دستگیری‌اش در شبکه‌های اجتماعی پیامهایی را فرستاده و گفته بود می‌خواهد به "جهاد خشونت آمیز" دست بزند و در عین حال ویدیوهایی را در حمایت از گروه تروریستی داعش منتشر کرده بود.

به گفته مقامات آمریکا، به مجرد آن که اف.بی.آی فهمید کورنل می‌خواهد یک سلول داعش را در آمریکا تشکیل دهد آنها یک مامور مخفی را برای ملاقات با او فرستادند.

این مامور هنگامی که کورنل میخواست سلاح‌ها را بخرد شاهد ماجرا بوده و گفت، هرگز در موضعی نبوده که بخواهد طرحش را اجرا کند.

کورنل کمی بعد از دستگیری با شبکه تلویزیونی WXIX-TV از زندان تماس گرفته و مدعی بیعتش با داعش شده و گفت می‌خواهد به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا تیراندازی کند.

این شبکه تلویزیونی بخشهای از مصاحبه را پخش کرد که در آن کورنل گفت، مصمم به حمله به ساختمان کنگره آمریکا به دلیل "تداوم حمله آمریکا علیه افراد ما و این حقیقت که آمریکا به ویژه باراک اوباما می‌خواهد علیه داعش جنگ راه بیاندازد" است.

مقامات آمرکایی گفتند نگران تلاشهای داعش برای جلب و به افراط کشیدن شبه نظامیان در فضای اینترنت هستند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: