برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۹۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲
پنتاگون در نظر دارد برای تجهیز نیروی هوایی ارتش آمریکا، به زودی طراحی و ساخت موشک‌های کروز هسته‌ای جدیدی را آغاز کند؛ طرحی که با مخالفت شدید سناتورهای کنگره مواجه شده است.
فارس: وزارت دفاع آمریکا در اقدامی جنجال‌برانگیز و با مطرح کردن نگرانی‌های مرتبط با امنیت ملی در نظر دارد موشک‌های کروز هسته‌ای جدید خریداری کند. این طرح جدید شامل موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای، زیردریایی‌ها و بمب‌افکن‌های استراتژیک می‌شود.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، نیروی هوایی آمریکا در بیانیه‌ای با ابراز نگرانی در خصوص قدیمی شدن موشک‌های کروزی که در اختیار ارتش آمریکا است و نیز این مسئله که شاید این تجهیزات قدیمی دیگر مناسب درگیری‌های دنیای مدرن نباشد، از شرکت‌های صنایع دفاعی خواسته تا پیشنهادات خود برای طراحی و ساخت یک موشک جدید هسته‌ای با نام مخفف «ال آر اس او» (LRSO) را ارائه دهند.

فرمانده مرکز تسلیحات هسته‌ای نیروی هوایی ارتش آمریکا در گفت‌وگو با «دیفنس وان» اعلام کرد: «این موشک هسته‌ای جدید، یک عنصر مهم و حیاتی برای پیشبرد راهبرد بازدارندگی هسته‌ای آمریکا به شمار می رود.»

با این وجود برخی از قانونگذاران کنگره آمریکا مخالفت خود را با این طرح جدید وزارت دفاع اعلام کرده‌اند.

بر همین اسا، ده نفر از سناتورهای دموکرات کنگره آمریکا از دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا درخواست کرده‌اند تا این طرح هرچه سریعتر متوقف شود. دلایلی که این سناتورهای آمریکایی مطرح کرده‌اند این است که توقف این اقدام پنتاگون می‌تواند علاوه بر حفظ دست‌کم 20 میلیارد دلار از ذخایر نقدی دولت، تضمین کننده صلح جهانی باشد.

این سناتورها در نامه‌ای اعلام کرده‌اند: «جنگ هسته‌ای مرگبارترین خطرات را برای امنیت ملی آمریکا به دنبال خواهد داشت».

با تمام اینها نیروی هوایی ارتش آمریکا اعلام کرده که این طرح را ادامه خواهد داد و در نظر دارد تا پایان سال 2017 میلادی با دست‌کم دو شرکت برای طراحی این موشک‌های جدید قرارداد امضا کند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: