برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
وزیر دفاع عراق تأکید کرد که استراتژی این وزارتخانه برای مرحله مابعد داعش تشکیل ارتشی کوچک و آموزش دیده است که به شکل ویژه مسلح شده باشد.
ایسنا: به نقل از پایگاه خبری ارم نیوز، خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق در سخنانی گفت: ما قرارداد 106 هزار تن را در داخل نهاد نظامی لغو کردیم. اجازه نمی‌دهیم کسانی که بیش از یک بار از میدان جنگ فرار کرده‌اند بار دیگر بازگردند چرا که بازگشت آن‌ها زمینه را برای فرار دیگران فراهم می‌آورد.

وی گفت: استراتژی نهاد نظامی برای مرحله بعد از داعش تأسیس ارتشی کوچک است که در سطح عالی آموزش دیده و به شکل ویژه مسلح شده باشد و برای مبارزه با تروریسم سریع وارد عمل شود.

العبیدی درباره عملیات موصل گفت:‌ چالش بزرگی که ما با آن مواجهیم چگونگی محافظت از جان شهروندان است اما از نظر نظامی ما کاملا آماده عملیات موصل هستیم به ویژه اینکه داعش شکست خورده و اکنون از روحیه پایینی برخوردار است.

وی گفت که اقلیم کردستان عراق با دولت مرکزی همکاری می‌کند و خواسته‌های نهاد نظامی را برای آزادسازی موصل برآورده کرده است.

از سوی دیگر احمد الجبوری، یکی از افسران ارتش عراق اعلام کرد که دستگاه مبارزه با تروریسم و ارتش توانستند روستای "الامام غربی" از توابع شهر القیاره در 60 کیلومتری جنوب موصل را آزاد کنند.

همچنین نجم الجبوری، فرمانده عملیات نینوا به ساکنان روستاهای آزاد شده نسبت به رفتن به سمت شهرستان مخمور در جنوب شرق موصل به دلیل اوضاع انسانی سخت هشدار داد.

وی گفت: من به خانواده‌ها در روستاهای آزاد شده توصیه می‌کنم در منازل خود بمانند چرا که کسانی که در اردوگاه "دیبکه" در مخمور هستند با شرایط انسانی سختی مواجهند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: