برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۸۰۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲
مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهرداری تهران خبر داد
مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهرداری تهران از اجرای طرح جمع‌آوری مسافربرهای شخصی در خیابان‌های اطراف پایانه غرب خبر داد.
فارس: سید حسین حسینی‌نژاد در تشریح جزئیاتی از چگونگی اجرای  این طرح گفت: «طرح جمع‌آوری مسافربرهای شخصی که در حاشیه خیابان شهید برادران رحمانی به‌شکل غیرقانونی اقدام به جذب مسافر می‌کردند، با همکاری مدیران حوزه حمل و نقل مسافر و کلانتری 209 پایانه غرب با موفقیت اجرا شد.»

وی افزود: «از حدود یک دهه پیش پای تعداد اندکی از مسافربرهای شخصی به اطراف پایانه باز شد. آنان که در ابتدا شمارشان به تعداد انگشتان یک دست هم نبود، رفته رفته با ایجاد تشکیلات سازماندهی‌شده، در مبادی ورودی مسافران به پایانه تجمع می‌کردند و با ترفندهای مختلف مسافران را جذب کرده و مانع ورود آنها به داخل پایانه می‌شدند.»

وی تصریح کرد: «این اقدام علاوه بر اینکه به سیستم حمل و نقل و شرکت‌های مسافربری آسیب می‌زد، متاسفانه دامن برخی مسافران را نیز می‌گرفت و این مسافربرهای غیرقانونی، گاه کرایه‌های بسیار بیشتر از معمول، از مسافران دریافت می‌کردند و یا آنها را در محلی غیر از مقصد توافق، پیاده و رها می‌کردند. ضمن این‌که بارها سرقت اموال مسافران هم گزارش شده بود.»

حسینی‌نژاد ادامه داد: «در حال حاضر، با همکاری نیروی انتظامی، نیروهای پلیس راهور از ساعت 8 صبح به صورت دائم در مبادی ورودی سواری و خیابان مجاور مستقر شده و مانع توقف خودروهای مسافربرها در آن محل و تجمع رانندگان در ورودی می‌شوند.»

حسینی‌نژاد یادآور شد: «در سال‌های گذشته، رفع این مشکل، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مشترک مدیران حمل ونقل، کارکنان و رانندگان شرکت‌های مسافربری بود. البته در این خصوص تلاش‌های بسیاری نیز انجام و راهکارهای متعددی هم با همکاری ارگان‌های مربوطه ارائه  شده بود که نتیجه خاصی نداشته؛ اما با اجرای این طرح و حضور ثابت عوامل کلانتری پایانه در خیابان‌های مجاور پایانه، فعلا نتایج خوبی به دست آمده که ان‌شاءا... با اجرای دائم آن، این مشکل به‌صورت دائمی رفع می‌شود.»

مدیرعامل سازمان پایانه‌ها همکاری شهروندان را در ریشه‌کن شدن این‌گونه مشکلات موثر خواند و به مردم توصیه کرد که به مسافربرهای متفرقه حاشیه پایانه‌ها اعتماد نکنند و برای سفر به مقاصدشان، به شرکت‌ها و تعاونی‌های معتبر که در داخل پایانه مستقر هستند، مراجعه کنند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: