برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۷۸۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶
شرایطی که باعث می‌شود داوران در مسابقات لیگ برتر شانزدهم وقفه خنک شدن را اعلام کنند، اعلام شد.
تسنیم: در آستانه آغاز شانزدهمین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور و با توجه به برخی مسائل پزشکی پیش آمده در چند سال اخیر و قانون «کول برک» در فصل گرما، از سوی مرکز پزشکی فیفا (ایفمارک) به تیم‌های فوتبال و هواداران در شرایط گرم آب و هوایی توصیه‌های مهمی صورت گرفت. این توصیه‌ها در پنج بخش به شرح زیر اعلام شد:

1- خوشبختانه با درایت مسئولان فدراسیون فوتبال در لیگ امسال دستگاه‌های «WBGT» خریداری و آموزش‌های لازم به نمایندگان برگزاری مسابقات داده شده است. قطعاً در صورتی که عدد دستگاه یک ساعت قبل از شروع بازی به بالای 32 برسد، سه دقیقه وقفه خنک شدن «Cooling Break" به داور پیشنهاد و در دقایق 30 و 75 با نظر او اعمال می‌شود.

نکته: عدد 32 دمای مطلق هوا نیست (ترکیبی از دمای مطلق، اشعه خورشید، رطوبت و وزش باد است) و درجه حرارت مطلق هوا معمولاً چندین درجه از این عدد بالاتر است.

2- در این شرایط پزشکان هر دو تیم موظف به استفاده از حوله‌های مرطوب برای بازیکنان بوده و به بازیکنان نیز توصیه می‌شود مایعات کافی را از روز قبل از مسابقه، حین و پس از اتمام بازی مصرف کنند.

3- میزبان مسابقات موظف است برای داوران و کمک داوران نیز حوله‌های مرطوب در حین بازی، مایعات خنک و کافی تهیه کند.

4- کادر پزشکی ورزشگاه موظف به آماده‌سازی شرایط مواجهه با اورژانس‌های گرمازدگی در کنار اورژانس‌های قلبی و عروقی برای بازیکنان و تماشاگران است.

5- به تماشاگران مخصوصاً در استان‌های جنوبی توصیه می‌شود در صورت امکان کلاه لبه‌دار، مایعات کافی و حوله مرطوب به همراه داشته باشند و در صورت سابقه بیماری‌های قلبی و عروقی یا گرمازدگی حتی الامکان در منزل به تماشای بازی بنشینند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: