برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۱
امسال تا کنون کسی از لیست دریافت یارانه حذف نشده است و از ابتدای تیر ماه افراد می‌توانند بر اساس قانون یارانه خود را به نیازمندان انتقال دهند و بر همین اساس در سامانه حذف یارانه، جایی را تعیین خواهد شد که افراد یارانه بگیر می‌توانند کد نیازمندان پیشنهادی خود را اعلام کنند تا یارانه آنان به حساب این نیازمندان منتقل شود.
میزان: یارانه یکی از موضوعاتی است که با نزدیکی به پایان هر ماه حساسیت به اخبار زمان واریز و دریافت کنندگان آن بیشتر می‌شود.
 
این در حالی است که از ابتدای سال خبر حذف یارانه نقدی برخی از خانوارها  در تیر ماه بر حسب در آمد و دهک‌ها شنیده می‌شود و با وجود اینکه تنها کمتر از 4 روز به زمان واریز یارانه نقدی باقی مانده حساسیت این امر بیشتر شده است.
 
همچنین به گفته مسئولین از ابتدای سال یارانه هیچ یک از خانوارها قطع نشده ولی در برخی نظرات کاربران در سایت‌ها شاهد اخبار نقض کننده این موضوع و قطع برخی یارانه بگیران بودیم که بعد از بررسی‌ها مشخص شد که یارانه این افراد به علت مشکل سیستم برخی بانک‌ها حذف شده است اما در این میان هستند افرادی که یارانه‌شان با وجود بر طرف شدن مشکل بازنگشته و از لیست یارانه در سه ماه ابتدایی سال حذف شده‌اند.
 
این در حالی است که سازمان هدفمندی یارانه‌ها سایتی را معرفی کرده تا افراد برای اعتراض به قطع یارانه خود در آن ثبت نام کنند و جالب این امر اینجاست که با وارد کردن کد ملی اطلاعات افراد ثبت و پس از چند روز می‌توانند علت قطع یارانه خود را از طریق همین سایت جویا شوند.
 
نکته حائر اهمیت این است که در سال گذشته 3 میلیون و 300 هزار نفر از لیست یارانه بگیران بر حسب دهک‌های اعلام شده دولت حذف شدند.
 
با این تفاسیر غلامرضا تاجگردون با اشاره به اینکه دولت یازدهم در حال بررسی اطلاعات متقاضیان دریافت یارانه نقدی است، افزود: پرداخت یارانه نقدی تا اردیبهشت و خرداد امسال با شیوه کنونی ادامه داشته و اصلاح شیوه پرداخت یارانه نقدی به مشمولان این قانون از تیر امسال آغاز خواهد شد.
 
وی در ادامه افزود: مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها با هدف کنترل نرخ تورم، ارتقای شاخص‌های اقتصادی، تثبیت وضعیت اقتصادی کشور و خروج از رکود اجرا می‌شود.
 
تاجگردون تصریح کرد: نگاه ویژه به بخش تولید و کارآفرینی، اصلاح الگوی مصرف، افزایش رفاه اجتماعی و اقتصادی و بهبود فضای تعلیم و تربیت نیز از اهداف دولت یازدهم برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها است.
 
در ادامه میدری معاون وزیر تعاون با اشاره به حذف یارانه 3 میلیون و 300 هزار نفر در سال گذشته گفت: امسال تا کنون کسی از لیست دریافت یارانه حذف نشده است و از ابتدای تیر ماه افراد می‌توانند بر اساس قانون یارانه خود را به نیازمندان انتقال دهند و بر همین اساس در سامانه حذف یارانه، جایی را تعیین خواهیم کرد که افراد یارانه بگیر می‌توانند کد نیازمندان پیشنهادی خود را اعلام کنند تا یارانه آنان به حساب این نیازمندان منتقل شود.
 
وی در خصوص موافقت خود برای پرداخت یارانه به این طریق تصریح کرد: در کشورهای دیگر به هیچ وجه این‌گونه یارانه نمی‌دهند و یارانه، مشروط داده می‌شود بدین ترتیب مثلاً اگر خانواده‌ای فرزندانش را به مدرسه بفرستد و یا اینکه آموزش‌های مهارتی بینند که باعث شود سطح بهداشت جامعه ارتقاء یابد مشمول یارانه می‌شود.
 
میدری افزود: ما در نظرسنجی‌هایی که انجام داده‌ایم با این خواست مردم مواجه بودیم که باید یارانه غیر نیازمندان حذف شود اما 70 درصد مردم سقف درآمدی برای حذف یارانه را کمی بالاتر از درآمد خود اعلام می‌کردند به این ترتیب که اگر کسی ماهانه 3 میلیون تومان درآمد داشت در این نظرسنجی به ما اعلام می‌کرد که باید یارانه کسانی که بالاتر از 3 و نیم میلیون تومان درآمد دارند حذف شود.
 
حال باید منتظر ماند و دید در 26 تیر ماه امسال با توجه به وعده دولت برای حذف دهک‌های پر درآمد چه کسانی با شرایط واقعی از لیست یارانه بگیران حذف خواهند شد و چه کسانی حاضر هستند یارانه خود را به به حساب نیازمندان انتقال دهند؟
 
پیش بینی می‌شود شصت و پنجمین مرحله نقدی مربوط به تیرماه سال جاری همانند ماه‌های گذشته به ازاء هر نفر 455/000 ریال ساعت 24:00 روز شنبه مورخ 1395/4/26 به حساب سرپرستان محترم خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها