برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۵۳۶
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸
بروجردی اظهار داشت: رای مثبت مردم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، «نه» به تبعیت کورکورانه دولت کشورشان از سیاست‌های انگلیس بود.
خبرگزاری صدا و سیما: رئیس‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مردم انگلیس از تبعیت کورکورانه لندن از سیاست‌های آمریکا احساس تحقیر می‌کردند به همین دلیل، رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند که نوعی «نه» گفتن به امریکا بود.

 علاءالدین بروجردی  افزود: در سالیان گذشته دولت انگلیس عملا دنباله‌رو سیاست‌های آمریکا بود.

وی تصریح‌‌کرد: با توجه به حضور انگلیس در اتحادیه اروپا آمریکا شرایطی را ایجاد کرده بود که دولت‌های انگلیس از سیاست‌های امریکا تبعیت کورکورانه می‌کردند.

بروجردی اظهار داشت: تبعیت کورکورانه دولت‌های انگلیس از سیاست‌های آمریکا منجر شد تا مردم انگلیس نوعی احساس تحقیر نسبت به سیاست‌های آمریکا داشته باشند.

وی ادامه داد: رای مثبت مردم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، «نه» به تبعیت کورکورانه دولت کشورشان از سیاست‌های انگلیس بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پس‌لرزه‌های تصمیم امروز‌ مردم انگلیس قابل توجه خواهد بود زیرا می‌تواند منجر به برگزاری همه‌پرسی در اسکاتلند و برخی کشورهای اتحادیه اروپا باشد.

وی تاکید کرد: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تحول قابل توجهی است و می‌تواند سرآغاز یک فصل جدیدی از وضعیت اتحادیه اروپا در جهان باشد.

بروجردی خاطرنشان کرد: سیاست پیوسته جمهوری اسلامی ایران در قبال انگلیس مخالفت با هرگونه دخالت و‌سیاست‌های منفی این‌کشور بوده است.

وی تاکید کرد: بدبینی ملت ما نسبت به انگلیس واقع‌گرایانه و باعمق تاریخی بوده و‌متاثر از سیاست‌های منفی انگلیس ضد کشورماست.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی