برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۴۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
معاون شهردار تهران از پر شدن گودال حاصل از انفجار لوله گاز در منطقه شهران خبر داد و گفت: جستجو براي يافتن كارگر مفقودالاثر در تونل مترو همچنان ادامه دارد .
شهرنوشت:  سيدجعفر تشكري هاشمي عصر روز گذشته با تاكيد بر اينكه در حادثه انفجار لوله گاز در منطقه شهران هماهنگي بين بخشي دستگاه ها كاملاً مشهود بود، تصريح كرد: از ساعات اوليه حادثه ستاد مديريت بحران با حضور تمامي دستگاه ها از جمله نماينده دادستان كشور، شهرداري تهران ، نيروي انتظامي ، راهور ، ادارات اب ، برق ، گاز و تلفن برگزار شد و به خوبي مديريت بحران در منطقه اجرا شد .

وي با اشاره به اينكه شركت برق در اولين اقدام با توجه به از بين رفتن دكل هاي برق ، اقدام به رفع مشكل قطع برق در منطقه كرد، تصريح كرد: حضور تمامي مسئولان در همان دقايق ابتدايي حادثه و مديريت بحران جاي تشكر دارد .

تشکری هاشمی با اشاره به اينكه اقدامات تکمیلی براي برقراري امكانات آب ، گاز و تلفن در دست اجراست، گفت: راه اندازي خطوط تلفن ثابت با توجه به از بين رفتن فيبر نوري و كابل ها زمانبر است اما با نصب دكل سيار خطوط تلفن همراه فعال شده است.

وي با اشاره به اينكه اقدامات خوبی در حين و بعد از حادثه انجام شده است، تاکید کرد: اين درحاليست كه بايد در خصوص جبران خسارت اسيب ديدگان اين حادثه نيز پس از تعيين تكليف اقدام شود .

معاون شهردار تهران با تاكيد بر اينكه علت وقوع حادثه در دست بررسي كارشناسي است، گفت: اينكه اعلام مي شود حفاري تونل مترو علت حادثه است قوياً تكذيب مي شود چرا كه از دو ماه گذشته عمليات حفاري تونل خط ٦ مترو در اين محدوده به اتمام رسيده و لاينينگ تونل در دست اجراست. از سوي ديگر تونل مترو ٢٥ متر زير زمين است اين در حاليست كه لوله گاز در عمق ١.٥ تا ٢ متري سطح زمين قرار دارد .

تشكري هاشمي با اشاره به اينكه اكنون گودال ناشي از حادثه پر شده است، گفت: پس از اتمام عمليات كابل كشي و لوله كشي هاي شركت هاي خدماتي ،اقدام به روكش اسفالت در محل خواهد شد .

وي تصريح كرد: در اين حادثه ٥ نفر دچار اسيب هاي جزيي شدند كه ٤ نفر اتش نشانان حاضر در محل بودند كه به صورت سرپايي مورد درمان قرار گرفتند، این در حالی است که گفته مي شود يك نفر از کارگران مترو در زير آوار محبوس شده است اما باقي كارگران با توجه به زمان سحر و نماز و تعويض شيفت در داخل تونل نبودند.

معاون شهردار تهران در ادامه با بيان اينكه آوار برداري در تونل مترو همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: تا اين لحظه هنوز جسدي از داخل تونل پيدا نشده است .

وي افزود: به هر حال در زير معابر دچار مشكلاتي هستيم. به عنوان مثال حفره هايي در بعضي نقاط داريم كه به دليل ريزشي بودن قنوات بوجود امده اند و در نقاطي انبارهاي چاه هاي جذبي ساختمان ها ، در مواردي نشتي لوله هاي اب و... سبب مي شود اطمينان كامل از سلامت تاسيسات زیرزمینی ما كم شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: