برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۹
آقای روحانی برای اینکه بتواند در پایان دوران ریاست جمهوری از کارنامه اقتصادی خود دفاع کند و در این زمان باقی مانده کشور را از رکود خارج و وضعیت معیشت مردم را بهبود دهد باید شهامت به خرج دهد و وزرای اقتصادی خود را که نتوانسته اند اقتصاد ایران را با سرعت مناسب روی ریل به حرکت درآورند برکنار کند.
ساعت 24: آقای روحانی برای اینکه بتواند در پایان دوران ریاست جمهوری از کارنامه اقتصادی خود دفاع کند و در این زمان باقی مانده کشور را از رکود خارج و وضعیت معیشت مردم را بهبود دهد باید شهامت به خرج دهد و وزرای اقتصادی خود را که نتوانسته اند اقتصاد ایران را با سرعت مناسب روی ریل به حرکت درآورند برکنار کند.

 شهرام جزایری کارآفرین صاحب نام كه اين روزهادرمحافل علمی از وی به عنوان نابغه اقتصادی ايران ياد مي شود، در گفتگو با ساعت 24 ضمن تقدیر از عملکرد دولت یازدهم در موضوع توافق هسته ای و برجام، ضرورت تغییر هرچه سریع تر کابینه اقتصادی را شرط لازم خروج اقتصاد ایران از رکود عنوان کرد و گفت:وزرای اقتصادی دولت آقای روحانی یا شناخت کافی  در مورد حوزه مدیریتی خود ندارند و یا برنامه مشخصي نداشته اند ويا توان اجرایی لازم برای پیشبرد برنامه ها واهداف تعیین شده را ندارند. ويا تركيبي ازاشكالات مطروحه را داشته اند .هرچند میراث احمدی نژاد برای دولت روحانی دردسرهای زیادی داشت و باید گره هایی بسیاری را باز می کردند، اما شخص آقای روحانی و وزرای اقتصادي منصوب وی با علم به این مشکلات و اینکه توان حل آنها را دارند پا به کارزار گذاشتند. با توجه به این آگاهی  ، حل نشدن معضلات و عدم خروج از رکود را به دولت پیشین نسبت دادن پاسخ قانع کننده و منطقی برای مردم نیست. رييس جمهورعزيز بايد فورا باعزل وزراي اقتصادي به مردم اميد به بهبود معيشت اقتصادي را برگرداند.

این کارشناس اقتصادی گفت:زمانی که رییس کل بانک مرکزی با اختیارات خاص این پست، یک هفته به امریکا می رود و دست خالی برمی گردد نشان از نداشتن تبحر مورد نیاز است. من حاضرم یک هفته با اختیارات آقای سیف به امریکا بروم و اگر دست خالی برگشتم اعدامم کنید.

جزایری با تاکید براینکه مثال های زیادی می توان بیان کرد  گفت: وزیر اقتصاد ،آقای طیب نیا ، طی حکمی به محمد فطانت فرد رییس بورس اوراق بهادار،وی را مجری پروژه تقویت نقش بازار سرمایه در تامین سرمایه بنگاهها کرد. این درحالی است که وظیفه ذاتي وقانوني ایشان در بورس همین است و دادن چنین حکمی یا برای عوام فریبی است یا از ناآگاهی آقای وزیر است. از آنجا که خوشبختانه در این دولت رفتارهای پوپولیستی مشاهده نشده،  به نظرمی رسد عدم شناخت وظایف ذاتي وقانوني بورس دلیل چنین دستوری است.

وی عملکرد دولت روحانی و تیم مذاکره کننده را در مورد برجام بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: پیروز بیرون آمدن از آن بازی سخت با دولتهای غربی یک شاهکار بود. كه به همین دلیل بايدبه دولت ايشان نشان عالی لياقت وتدبير داد. شهرام جزایری افزود :معتقدم اگر در این زمان باقی مانده آقای رییس جمهور حسن روحانی با شهامت تیم اقتصادی خود را تعویض کند و افراد کارآزموده تر، آگاه تر و اجرایی تر را بر مسند ریاست بنشاند، قطعا می تواند کارنامه مثبتی در زمینه اقتصادی برجا بگذارد. جزایری در ادامه تاکید کرد درصورتیکه موفقیت در عرصه اقتصاد بدست آید،  حاصل جمعش با موفقیت دولت یازدهم در زمینه برجام، رضایت خوب مردم را به دنبال دارد و تضمین کننده انتخاب حسن روحانی در دور بعد انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود. جزایری به رییس جمهور پیشنهاد کرد:"همین فردا وزاری اقتصادی کابینه را عوض کنید".

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: