برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷
وزیر امور خارجه ایران در نشست مشترک با همتای نروژی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در «اسلو فُروم» به ایراد سخنرانی پرداخت.
فارس: وزیر خارجه ایران در نشست مشترکی به همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه نروژ در «اسلو فُروم» شرکت کرد.

خبرنگار ارشد بی بی سی انگلیسی درباره این نشست گزارش داده که محور آن این بوده که «چه درس‌هایی درباره میانجیگری برای توافق هسته‌ای ایران وجود دارد؟»

در این نشست، فدریگا موگرینی در اظهاراتی گفت که «برای اینکه در جهان صلح ایجاد کنید باید با همه صحبت کنید و همگان باید منفعتشان را در صلح ببینند».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به نقش‌آفرینی این اتحادیه در امور جهانی گفت که «جهان به اتحادیه اروپا نیاز دارد. ما(اتحادیه اروپا) باید قوی و متحد باشیم».

وزیر خارجه ایران در نشست اسلو فروم با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران تصریح کرد: «دیپلمات‌ها پس از اینکه از همه انتخاب‌های غلط خسته شدند، تصمیمات درست می‌گیرند».

تاکید محمدجواد ظریف به «انتخاب‌های غلط»، اشاره‌ای به مواضع کشورهای غربی در قبال برنامه هسته‌ای ایران در سالیان گذشته بود که طی آن، غربی‌ها با اتهام‌زنی‌های بی اساس، سیاست های چون تحریم‌های سخت را در پیش گرفتند.

وزیر خارجه ایران همچنین گفت که «اگر ما به سمت بازی با حاصل جمع صفر برویم، همه ما بازنده می‌شویم».

در این نشست، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با شااره به مذاکرات برای حل بحران سوریه تاکید کرد که مذاکرات باید شامل همه بازیگران تاثیرگذار در سوریه باشد و همه باید در ایجاد صلح در این کشور تلاش کنند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: